Alibaba spouští „Data-as-a-Service“ společnost Lingyang

Alibaba Data-as-a-Service

Alibaba vytvořila „Data-as-a-Service“ (DaaS) společnost s názvem Lingyang Intelligent Service Company.

Lingyang nabídne řešení pro podniky, které byly původně vyvinuty pro Alibaba.

„Spuštění nové firmy je důležitým krokem, který společnost Alibaba učinila po dlouhodobém zvažování,“ řekl Daniel Zhang, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Alibaba.

Tým za Lingyangem má rozsáhlé zkušenosti s podporou iniciativ Alibaba Double 11 Data Big Screen a 88VIP. Členové týmu také podpořili projekty digitální inteligence pro podniky včetně XPeng Motors, LVMH, Hangzhou Robam Appliances, Haidilao a Doosan.

Lingyang bude mít pět hlavních produktových řad: analytický cloud, marketingový cloud, zákaznický servis, vývojový cloud a produkční a prodejní cloud.

V těchto řadách je zpočátku uváděno 11 základních produktů, včetně Dataphin, Quick BI, Bizphin, Quick Audience a Operation Advisor.

Podle Cheng Li, CTO společnosti Alibaba, pomůže Lingyang podnikům řídit efektivní rozhodování a podporovat růst prostřednictvím datové inteligence v multiplatformních operacích.

S více než miliardou globálních uživatelů má Alibaba spoustu dat, která může Lingyang využít.

Lingyang bude muset využít všech dostupných odborných znalostí a dat, až se střetne s dalšími giganty business intelligence včetně Salesforce, Oracle, SAP a Microsoft.

Peng Xinyu, viceprezident společnosti Alibaba, povede operace Lingyang jako generální ředitel. Xinyu je jasné, že chce, aby Lingyang byl „ne SaaS, ale DaaS“. Jinými slovy, chce datovou inteligenci nastavit jako maximální hodnotu pro podniky.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Leave a Comment