Lumen spouští platformu Edge v Evropě

Lumen Edge network

Poskytovatel sítě Lumen spouští svou platformu Edge v Evropě.

Společnost, dříve CenturyLink, měla v USA k dispozici síť Edge, která nabízí konektivitu s nízkou latencí pro podporu aplikací náročných na data na okraji cloudu. Nyní nabízí stejnou službu v Evropě s požadavky na nízkou latenci pro Spojené království, Francii, Německo, Belgii a Nizozemsko.

“Edge computing je změnou hry. Bude řídit další vlnu obchodních inovací a růstu prakticky ve všech odvětvích,” řekla Annette Murphy, regionální prezidentka, EMEA a APAC, Lumen Technologies. “Zákazníci v Evropě mohou nyní využít sílu platformy Lumen, která je podpořena rozsáhlou vláknovou stopou Lumen, k nasazení datově náročných aplikací a pracovních zátěží, které vyžadují extrémně nízkou latenci na okraji cloudu. Zákazníci se mohou soustředit na vývoj aplikací a přinášet je na trh, spíše než na časově náročné zavádění infrastruktury.“

Společnost tvrdí, že je schopna uspokojit přibližně 70 procent podnikové poptávky během 5 milisekund latence ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii a Nizozemsku a do konce roku 2022 plánuje dosáhnout dalších lokalit.

Služba je založena na globální optické síti Lumen se síťovými službami na vyžádání a integrovaným zabezpečením. Zahrnuje také okrajová zařízení s výpočetními a úložnými službami. Tato zařízení pokrývají mnoho bodů na mapě a Lumen poskytuje seznam umístění datových center, který zahrnuje některá zařízení vlastněná Lumenem (například 6 Braham Street London) a některá vlastněná jinými poskytovateli, jako je Global Switch na 240 East. India Dock Road, Londýn.

Služby nabízené na platformě Lumen’s Edge zahrnují Lumen Edge Bare Metal (hardware serveru s průběžnými platbami), síťové úložiště Lumen, privátní cloud Lumen Edge, který zahrnuje předem vytvořenou infrastrukturu pro privátní cloud připojený ke globálnímu vláknu Lumen, a Lumen Edge Gateway, což je škálovatelná multi-access Edge compute (MEC) platforma, tj. místní server nabízející virtualizované rozlehlé sítě (WAN), zabezpečení a IT aplikace od různých dodavatelů.

Aby společnost Lumen zprovoznila svou evropskou službu Edge, přidala 100G MPLS a IP síťovou konektivitu a zvýšila výkon a chlazení v klíčových lokalitách datových center.

Lumen má kolem 805 000 km globálních tras optických vláken a více než 190 000 budov na síti, připojených k 2 200 veřejným a soukromým datovým centrům třetích stran a předním poskytovatelům veřejných cloudových služeb.

V EMEA společnost uvádí, že má přibližně 67 000 km optických vláken, připojených k 2 500 budovám v síti včetně 540 veřejných a soukromých datových center třetích stran.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment