Alkira spouští bezplatný nástroj ke zkrocení “nafukování” cloudu

Alkira Cloud Insights

Specialista na cloudové sítě Alkira spustila Cloud Insights, bezplatný nástroj pro zlepšení sítí a zabezpečení podnikových cloudových nasazení.

Podle zprávy State of the Cloud Report 2022 společnosti Flexera, která označuje optimalizaci stávajících cloudových zdrojů za hlavní prioritu podniků, je téměř třetina (32 %) výdajů na cloud vyplýtvána.

Výdaje na cloud a složitost sítě se během pandemie zrychlily, což vyvíjelo další tlak na podniky, aby optimalizovaly svá cloudová nasazení. Růst letos nevykazuje žádné známky zpomalení, protože IDC předpovídá 21,7% nárůst výdajů na cloudovou infrastrukturu pro zbytek roku 2022.

Alkira Cloud Insights pomáhá cloudovým architektům a správcům sítí znovu získat kontrolu nad jejich cloudovou infrastrukturou. Tento nástroj poskytuje přizpůsobená doporučení, jak zlepšit zabezpečení, optimalizovat výdaje a zvýšit výkon cloudových sítí v prostředích Amazon AWS a Microsoft Azure. Může mimo jiné pomoci odhalit duplicitní IP adresy, nepovolený přístup k internetu, nepoužívané sítě a bezpečnostní zdroje, nesprávně nakonfigurovaná nastavení skupiny zabezpečení a nezapočítané stínové zdroje IT a další.

Cloud Insights provádí rychlé zjišťování v prostředí cloudových sítí AWS a Azure v organizaci. Společnosti získají kompletní a automatizovaný inventář svých síťových a bezpečnostních zdrojů. Dostanou také využitelná data, včetně doporučení ke zlepšení využití cloudu, zabezpečení a výdajů. Statistiky a zjištění jsou poskytovány na snadno použitelném centralizovaném řídicím panelu. K dispozici je také možnost konfigurovat automatické hlášení tak, aby bylo aktuální o dynamické změny provedené v prostředí cloudové sítě.

Stávající zákazníci získají okamžitý přístup ke Cloud Insights prostřednictvím portálu Alkira. Společnost jej také volně zpřístupňuje na https://www.alkira.com/cloud-insights dalším podnikovým týmům, které hledají rychlejší a jednodušší způsob auditu svého cloudového majetku.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

Leave a Comment