Apple utratí nejméně 1,5 miliardy dolarů za AWS služby během pěti let

Apple AWS spending

Apple vynakládá více než 30 milionů dolarů měsíčně za služby Amazon Web Services, uvádí CNBC.

Publikace uvádí, že Apple nedávno podepsal smlouvu na vynaložení minimálně 1,5 miliardy dolarů pro AWS v průběhu pěti let.

Při své současné míře výdajů zaplatí společnost Apple letos více než 360 milionů dolarů, což je o 10 milionů dolarů více než v loňském roce.

Společnost také používá Google Cloud, stejně jako menší poskytovatele cloudu a zařízení pro kolokaci. Využívá však především vlastní datová centra – v loňském roce ohlásila plány na vydání více než 10 miliard dolarů během pěti let na samotná americká datová centra.

V současné době společnost provozuje velká zařízení v Maidenu v Severní Karolíně; Newark, Kalifornie; Prineville, Oregon; Reno, Nevada; a Mesa, Arizona. Společnost využila ve fiskálním roce 2018 k napájení svých datových center více než jednu miliardu kWh elektřiny. Rovněž použila 328 milionů kWh elektřiny k napájení kolokačních zařízení po celém světě (244 mil. USA, 31 mil. Evropě a 52 mil. napříč APAC).

Navzdory snahám o zvýšení úrovně datových center s cílem snížit závislost na cloudových společnostech, které s ním konkurují, se Apple snažil růst rychle.

Se zpomalením prodeje zařízení iPhone se očekává, že Apple bude rozvíjet online služby – to vše bude vyžadovat datová centra, ať už od společnosti Apple, od kolokací nebo od poskytovatelů cloudu.

Mezi jeho služby patří iOS App Store, AppleCare, Apple Pay, Apple Music a iCloud. Později v letošním roce, společnost spustí Apple TV +, streamovací službu podobnou Netflix a Amazon Prime Video.

Bude-li to úspěšné, bude to vyžadovat obrovské investice do infrastruktury – podle nejnovější zprávy o globálních internetových jevech společnosti Sandvine společnost Netflix spotřebuje na celém světě 15% celkového objemu provozu. Pro správu tohoto systému používá Netflix především služby Amazon Web Services.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment