AWS otevírá cloud region v Hong Kongu

AWS cloud region

AWS spustila v Hong Kongu novou oblast cloudu, která se skládá ze tří zón dostupnosti – geograficky odlišných nasazení datového centra.

Divize cloudu uvedla, že nový hongkongský region “umožňuje zákazníkům spouštět aplikace a ukládat jejich obsah do datových center v Hongkongu při připojení k globální síti AWS.”

Region byl původně oznámen v roce 2017 s plánovaným otevřením v roce 2018.

Nový AWS region je osmým v asijsko-pacifické oblasti a pevninské Číně spolu s Pekingem, Bombají, Ningxií, Soulem, Singapurem, Sydney a Tokiem.

V současné době má AWS 64 zón po celém světě s plány na 12 dalších zón a čtyři další oblasti v Bahrajnu, Kapském Městě, Jakartě a Miláně.

Čínské právo vyžaduje, aby údaje občanů země byly uchovávány v rámci jeho hranic – aby bylo možné nabízet cloudové služby, musí zahraniční cloudové společnosti spolupracovat s tuzemským podnikem, který bude používaná datacentra vlastnit. Jako zvláštní správní zóna však Hongkong tyto zákony o svrchovanosti dat nedodržuje.

Nicholas W Yang, JP, tajemník pro inovace a technologie vlády zvláštní administrativní oblasti Hongkongu, řekl: „Data se stala novou měnou digitální ekonomiky a novým palivem pro inovace. Tento region infrastruktury je nedílnou součástí podpory technologického pokroku, což umožňuje větší inovaci a další usnadnění naší digitální transformace.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment