Arista Networks představila koncept Cognitive Cloud Networking s podporou IoT

Arista Networks

Společnost Arista Networks oznámila rozšíření portfolia kognitivních kampusových řešení o produkty pro jednotné kabelové a bezdrátové připojení kampusů, které umožňují řešit přechodné změny v době, kdy podnik začíná přecházet na Internet věcí (IoT). Díky rozšíření řešení EOS a CloudVision přináší koncept Cognitive Cloud Networking do podnikového kampusu provozní konzistenci a moderní principy, které jsou dobře známé z cloudu.

Tento přístup ve spojení s řešeními hlavních partnerů umožňuje snižovat provozní náklady zákazníků prostřednictvím celkového zjednodušování architektury, datové analytiky a zabezpečení pomocí segmentace. Arista tak nyní nabízí kompletní portfolio pro kognitivní podnikové sítě, zahrnující datové centrum, cloud a kampus.

„Koncept společnosti Arista zjednodušuje návrh sítě ve všech naších přepojovačích od datového centra až po kampus. Výhodou jediného řídicího systému EOS a společné úrovně řízení CloudVision je provozní konzistence, což významně šetří čas našeho týmu pro síťové operace,“ říká Jonathan Skelley, ředitel infrastruktury IS, Roper St. Francis Healthcare.

Arista Cognitive Campus je přístup založený na softwarovém řízení, který umožňuje sjednotit kabelová a rádiová připojení kampusových sítí na základě datové analytiky v reálném čase se zaměřením na uživatelskou i operátorskou zkušenost.

Arista Cognitive Campus využívá architekturu Arista Universal Cloud Network (UCN) vyvinutou pro největší datová centra na světě. V roce 2018 společnost Arista představila modely 7300X3 a 7050X3 jako Campus Spline a později skupinu produktů Cognitive WiFi bez kontrolérů. Také Arista CloudVision a Cognitive Management Plane byly rozšířeny, aby zahrnovaly případy využití pro kabelové i rádiové sítě.

Řada 720XP zahrnuje čtyři modely s pevnou konfigurací a nabízí možnosti pro nové gigabitové přenosové rychlosti (2,5 GBASE-T a 5 GBASE-T), které umožňují přechod na vyšší přenosové rychlostí, a až 60W napájení přes Ethernet (PoE) pro IP telefony, přístupové body a zařízení IoT a výběr uplinkových portů 25G, 40G a 100G pro připojení k platformám Arista Campus Spline. Stejně jako u všech produktů Arista pro přepojování, i řada 720XP využívá stejný software Arista EOS a CloudVision, což dovoluje konzistentní a zjednodušený provozní model na oblasti kampusu.

Mezi základní výhody nových produktů patří například řešení Device Analyzer poskytující inventář koncových zařízení a hloubkovou analýzu toku dat pro všechna připojená zařízení a umožňující proaktivní identifikaci vektoru bezpečnostních hrozeb. Nechybí ani cloudové operace, které zjednodušují kontrolu celé sítě prostřednictvím automatizace, integrace řízení přístupu k síti prostřednictvím standardních řešení Radius či bezdrátová mobilita a roaming využívající integrovanou terminaci tunelů VXLAN.

Platformy řady 720XP, související kognitivní systém EOS a rozšíření CloudVision budou dostupné během třetího čtvrtletí roku 2019.

Zdroj: Arista Networks

Související články

Leave a Comment