IBM transformovalo svůj software, aby fungoval na jakémkoli cloudu s Red Hat

Red Hat OpenShift Cluster

Společnost IBM oznámila, že transformovala své softwarové portfolio tak, aby bylo k dispozici jako „cloud native“, a optimalizovala jej pro provoz na platformě Red Hat OpenShift. Podniky nyní mohou vybudovat kritické aplikace pouze jednou a rozhodnout se, zdali je budou provozovat na veřejných cloudech, včetně konkurenčních jako je AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform, Alibaba a samozřejmě na IBM Cloudu nebo v privátním cloudu.

Nové funkce budou dodávány jako předintegrovaná řešení nazývaná IBM Cloud Paks. IBM certifikovaný a kontejnerizovaný software poskytne společný operační model a společnou sadu služeb – včetně správy identit, zabezpečení, monitorování a logování – a také vylepšený monitoring a ovládání napříč cloudy různých poskytovatelů prostřednictvím sjednoceného a intuitivního uživatelského rozhraní.

IBM také oznámilo:

  • Red Hat OpenShift na IBM Cloud: Flexibilní, plně spravovaná služba OpenShift na veřejném cloudu IBM, nasaditelná obrazně řečeno na jedno kliknutí s automatickou elasticitou, škálovatelností a kontrolou dodržováním nastavených pravidel a zabezpečením, která podnikům pomůže modernizovat a migrovat na hybridní cloudovou infrastrukturu.
  • Red Hat OpenShift na IBM Z a LinuxONE: IBM přinese Red Hat OpenShift do svých podnikových systémů, IBM Z a LinuxONE, které mají dohromady denně na starost více než 30 miliard transakcí po celém světě. IBM již podporuje OpenShift ve svých Power Systems a Storage.
  • Konzultační a technologické služby pro Red Hat: Nové služby IBM poskytované největším týmem konzultantů s certifikací Red Hat na světě a s více než 80 000 odborníky na cloudové aplikace klientům pomůžou poradit, přesunout, vybudovat a spravovat svou aplikační a technologickou infrastrukturu v cloudových prostředích.

Dnes oznámené softwarové novinky a služby, které zahrnují více jako 100 produktů z celého softwarového portfolia optimalizovaného pro Red Hat OpenShift, budou dodávány na hybridní multicloudové platformě IBM. Je postavena na open-source technologiích, včetně Red Hat OpenShift, nejkomplexnější podnikové Kubernetes platformě na trhu, a Red Hat Enterprise Linux, přední světové podnikové Linux platformě. Díky tomu si klienti mohou vybrat nejlepší architekturu a přístup k řešení požadavků nejkritičtějších aplikací, dat a dalších systémů, které jsou nezbytné pro podnikání.

„IBM odděluje svůj software od implementace do konkrétního datového centra, aby podnítila a motivovala klienty v přesouvání podnikové aplikační a technologické infrastruktury do cloudu. To dále posílí vedoucí postavení IBM v oblasti hybridního cloudu, s obchodní příležitostí větší než 1 bilion dolarů,“ řekl Arvind Krishna, senior vice president IBM pro cloudový a kognitivní software. „Poskytujeme nezbytné nástroje, které podniky potřebují, aby se vydaly na svou několikaletou cestu do cloudu, na společných, otevřených standardech, které mohou dosáhnout napříč různými cloudovými technologiemi, napříč aplikacemi a napříč výrobci včetně Red Hatu.“

„Red Hat otevírá inovace s technologiemi založených na Linuxu, včetně kontejnerů a Kubernetes, které se staly základními stavebními kameny hybridních cloudových prostředí,“ řekl Jim Whitehurst, president a CEO Red Hat. „Takový základ otevřeného hybridního cloudu umožňuje realizovat vizi provozovat jakékoli aplikace kdykoli a kdekoli. V kombinaci se silnými odbornými znalostmi IBM a podporou rozsáhlého ekosystému vášnivých vývojářů a partnerů mohou zákazníci vytvářet moderní aplikace s technologiemi dle svého výběru a flexibilitou v nasazení v nejlepším prostředí pro provozování aplikací – ať už je to v privátním, veřejném nebo v rámci několika veřejných cloudů.“

Software IBM pro podporu kritických aplikací ať jsou umístěny kdekoli

Cloud Paks poskytují plnou softwarovou podporu a pomáhají zajistit celé řešení od provozu na konkrétním hardwaru až po aplikační úroveň, tak aby pomohly klientům rychle migrovat, integrovat a modernizovat kritické aplikace v jakémkoli cloudu. Lze je snadno nasadit, dodávat jako balíčky šité na míru konkrétním zákaznickým scénářům a budou prodávány prostřednictvím modelu „cloud jako služba“. Cena bude odvozena od celkové spotřeby a rozsahu využívaných služeb.

Prvních pět IBM Cloud Paks je dostupných již dnes a zahrnují:

  • Cloud Pak for Data zjednoduší a zautomatizuje proces získávání informací a jejich vizualizaci ze svých dat a poskytne otevřenou a rozšiřitelnou architekturu pro využití dat a jejich analýzu prostředky umělé inteligence, a to až o 500 procent rychleji.
  • Cloud Pak for Applications podnikům pomůže modernizovat, budovat, nasazovat a provozovat aplikace. Zákazníkům IBM pomůže v oblasti finančních technologií zkrátit dobu vývoje až o 84 %.
  • Cloud Pak for Integration pomůže integrovat aplikace, data, cloudové služby a APIs. Je navržen tak, aby snížil náklady na integraci o 33 %.
  • Cloud Pak for Automation pomůže transformovat obchodní procesy, podpořit proces rozhodování a aplikovat procesy pro podporu provozu aplikací. Klient z oblasti bankovnictví by byl takto schopen snížil manuální procesy až o 80 %.
  • Cloud Pak for Multicloud Management poskytne možnost vizualizovat provoz různých aplikací v různých cloudových prostředích, tzv. multicloudovou „viditelnost“, správu a automatizaci. Je navržen tak, aby pomohl klientům snížit provozní náklady na podporu rozsáhlých cloudově nativních prostředí až o 75 %.

Klienti budují budoucnost s IBM a Red Hat

Podniky napříč odvětvími si mohou nasazením hybridní multicloudové platformy IBM a softwaru IBM s podporou Red Hat OpenShift dopomoct k transformaci svých organizací směrem k otevřenosti a ke zvýšení jejich konkurenční výhody.

Společnost Sprint využila IBM Cloud Pak for Data, který jí pomohl lépe porozumět a připravit se na nadcházející síťové technologie, jako je 5G.

„Použili jsme IBM Cloud Pak for Data, abychom využili výhod Watson Studio a Machine Learning,“ řekla Michele Gehl, viceprezidentka pro OSS Applications & Operations ve společnosti Sprint. „S touto platformou založenou na kontejnerech jsme schopni rychle vytvářet strategické modely k získání informací o problémech našich klientů z různých datových sad a odpovídajícím způsobem reagovali.” Gehl řekla, že nový Cloud Pak for Data Systém se zdá být skvělým způsobem, jak rychle přidat prostředky umělé inteligence (AI) do existující infrastruktury.

Související články

Leave a Comment