AWS oznamuje region ve Švýcarsku s datem spuštění 2022

Schweiz

Společnost Amazon Web Services (AWS) oznámila spuštění regionu datových center ve Švýcarsku, který se připojil k jeho soupeřům v zemi a celkový počet geografických regionů tak zvýšil na 24.

Oblast Švýcarska, která se bude jmenovat AWS Europe (Curych) a má být otevřena ve druhé polovině roku 2022, a bude se skládat ze tří zón dostupnosti a bude pro AWS osmou evropskou zemí, kde je přítomna. Společnost již má regiony ve Francii, Německu, Irsku, Itálii, Švédsku a Velké Británii, přičemž ve výstavbě je také pobočka ve Španělsku.

AWS uvedla celkem 33 podniků ve Švýcarsku, které jsou zákazníky, včetně pojišťovacího gigantu Swiss Re a poskytovatele zabezpečení Kudelski Group. A to vedle různých veřejných institucí, jako je Swiss Broadcasting Corporation (RSI) a Swiss Federal Railways (SBB).

Jak se často stává přišel zajímavý zákazník ve formě nadnárodní mediální společnosti Ringier. Společnost využívá řízené služby s analytikou a strojovým učením – často důležitým ukazatelem v tomto odvětví – pro optimalizovanou distribuci a produkci obsahu.

„Již více než 14 let AWS podporuje organizace téměř ve všech průmyslových odvětvích ve Švýcarsku, aby urychlily inovace, snížily své náklady na IT a transformovaly své operace,“ uvedl Peter DeSantis, senior viceprezident AWS pro globální infrastrukturu a zákaznickou podporu. „AWS s potěšením oznamuje náš nadcházející region ve Švýcarsku a pomáhá švýcarským institucím, inovativním startupům a předním světovým farmaceutickým společnostem dodávat cloudové aplikace, které podporují ekonomický rozvoj po celé zemi.“

Z ostatních hyperscalerů byl v této oblasti v poslední době nejaktivnější Microsoft, který v posledních měsících oznámil expanzi v Rakousku a Řecku. Švýcarsko je oblastí, kde je Microsoft přítomen od září loňského roku a Google již od května 2018.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

Leave a Comment