Broadcom dokončil akvizici VMware za 69 miliard dolarů

VMware by Broadcom

Výrobce čipů Broadcom dokončil akvizici výrobce cloudového softwaru VMware za 69 miliard dolarů.

Dohoda nakonec prošla, navzdory regulačním překážkám při schvalování, které klade Čína.

Sloučená společnost se zaměří na pomoc podnikům vytvářet a modernizovat jejich privátní a hybridní cloudová prostředí.

VMware bude i nadále nabízet svůj katalog cloudového a Edge softwaru.

Broadcom poprvé učinil nabídku na koupi společnosti v květnu 2022. Návrh vyvolal určité obavy mezi uživateli VMware, protože nebylo jasné, které produktové řady bude Broadcom nadále podporovat, přičemž společnost má za sebou historii získávání podniků a následný prodej jejich částí krátce poté.

Generální ředitel Broadcomu Hock Tan řekl, že Broadcom to s VMware neudělá. Společnost se zavázala investovat do společnosti 2 miliardy dolarů ročně, z nichž polovina bude použita na výzkum a vývoj, druhá polovina na „nasazení řešení VMware prostřednictvím VMware a partnerských profesionálních služeb“.

Dodal: „Broadcom má za sebou dlouhou historii investic do podniků, které získáváme, abychom podpořili udržitelný růst, a to bude pokračovat i s VMware ku prospěchu zúčastněných stran, kterým sloužíme.”

Transakce byla výrazně zpožděna, protože Broadcom vyžadoval souhlas čínských regulačních orgánů, což je trh, kde společnost vydělává miliardy. Čínská státní správa pro tržní regulaci (SAMR) až do 22. listopadu mlčela a akvizici neschválila ani nepopřela. Smlouva by vypršela 26. listopadu.

Financial Times v říjnu 2023 uvedly, že SAMR pravděpodobně odloží své schválení jako odvetu za aktualizovaná omezení prodeje čipů a pokročilých technologií do Číny, která uložily USA.

Čína od dohody ustoupila jen několik dní poté, co se čínský prezident Si Ťin-pching setkal s americkým prezidentem Bidenem na summitu Asijsko-pacifické hospodářské spolupráce (APEC).

Společnost VMware byla založena v roce 1998 a byla první společností, která poskytla serverům Intel x86 virtualizační platformu neboli hypervizor. Společnost byla v minulosti vlastněna společnostmi EMC a Dell. Reuters v květnu 2022 předpověděl, že akvizice ztrojnásobí příjmy Broadcomu ze softwaru.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment