AWS, Microsoft a Google investují 8,5 miliardy dolarů do datových center v Thajsku

Bangkok Thailand

Amazon, Google a Microsoft se chystají investovat 300 miliard bahtů (8,46 miliardy dolarů) do rozvoje infrastruktury datových center v Thajsku.

Agentura Reuters uvádí, že podle vládního mluvčího Chai Wacharonke budou společnosti investovat 100 miliard bahtů (2,85 miliardy dolarů) každá.

Amazon Web Services (AWS) plánuje vybudovat datové centrum s rozpočtem 5 miliard dolarů během 15 let, uvedla vláda.

Podrobnosti o místech, specifikacích nebo časových osách nebyly sdíleny.

„Premiér je přesvědčen, že investice AWS posílí konkurenceschopnost země,” řekl Wacharonke a dodal, že Microsoft a Google také studovaly investiční plány pro velká datová centra v Thajsku.

Google oznámil plány na thajský cloudový region v srpnu 2022. Amazon následoval svým vlastním oznámením v říjnu 2022 a v prosinci 2022 spustil Local Zone Edge v hlavním městě Bangkoku.

Tencent má dvě zóny dostupnosti v Bangkoku, zatímco Alibaba otevřela Bangkok v květnu 2022.

Ani Microsoft, ani Oracle zatím neotvíraly ani neoznámily plány pro thajský cloudový region.

Začátkem tohoto roku thajský premiér Srettha Thavisin pozval Microsoft, aby v zemi investoval do nového datového centra.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

3 Thoughts to “AWS, Microsoft a Google investují 8,5 miliardy dolarů do datových center v Thajsku”

  1. […] Microsoft a vzdali se služeb u jejích dvou největších rivalů ve veřejném cloudu – AWS a Google Cloud –, ale poplatek se vztahoval i na všechny ostatní evropské poskytovatele […]

  2. […] Microsoft a vzdali se služeb u jejích dvou největších rivalů ve veřejném cloudu – AWS a Google Cloud –, ale poplatek se vztahoval i na všechny ostatní evropské poskytovatele […]

  3. […] Microsoft a vzdali se služeb u jejích dvou největších rivalů ve veřejném cloudu – AWS a Google Cloud –, ale poplatek se vztahoval i na všechny ostatní evropské poskytovatele […]

Leave a Comment