CoreWeave získává 642 milionů dolarů na AI cloud

CoreWeave GPU cloud

Společnost pro cloudovou AI infrastrukturu CoreWeave prodala menšinový podíl ve svém podnikání.

Menšinové investiční kolo ve výši 642 milionů dolarů vedly Fidelity Management and Research se sekundární nabídkou od Daniel Gross, Goanna Capital, Investment Management Corporation of Ontario, Jane Street, JPMorgan Asset Management, Nat Friedman a Zoom Ventures.

Bloomberg uvádí, že společnost je nyní oceněna na 7 miliard dolarů.

Daniel Gross a Nat Friedman se také zúčastnili kola financování CoreWeave Series B, díky kterému společnost získala 221 milionů dolarů při ocenění 2 miliardy dolarů.

V srpnu si CoreWeave zajistila úvěrový nástroj ve výši 2,3 miliardy USD v kole financování, které vedla společnost Magnetar Capital a spravovala Blackstone Tactical Opportunities. Investice také zaznamenala strategickou účast společností Coatue a DigitalBridge Credit pro správu aktiv, jakož i fondů a účtů spravovaných společnostmi BlackRock, PIMCO a Carlyle.

CoreWeave, která byla založena v roce 2017, začala jako společnost zabývající se těžbou kryptoměn, než se zaměřila na univerzální výpočetní techniku a generativní AI hosting. Společnost nyní působí jako specializovaný poskytovatel cloudu a nabízí přístup k řadě GPU Nvidia v cloudu, včetně H100, A100, A40 a RTX A6000 pro podporu případů použití, jako je strojové učení a AI, grafika a vykreslování, vědy o živé přírodě a streamování v reálném čase.

„Odvětví umělé inteligence se nachází v inflexním bodě a CoreWeave hrálo ústřední roli v podpoře jeho vývoje poskytováním diferencované infrastruktury zákazníkům,“ řekl spoluzakladatel a generální ředitel CoreWeave Michael Intrator.

„CoreWeave řeší kritické problémy integrací nejvýkonnějších a nejflexibilnějších GPU, síťových a úložných technologií do nejdiferencovanější infrastruktury AI, která je dnes k dispozici. Stavíme tempem zavádění softwaru AI.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment