CIA udělila multimiliardový cloudový kontrakt C2E společnostem AWS, Microsoft, Google, Oracle a IBM

CIA USA

Ústřední zpravodajská agentura (CIA) zadala Commercial Cloud Enterprise smlouvu společnostem Amazon Web Services, Microsoft, Google, Oracle a IBM.

Cena kontraktu C2E byla dříve odhadnuta na několik desítek miliard dolarů v příštím desetiletí a půl. V rámci tohoto kontraktu bude každá společnost schopna soutěžit o konkrétní zakázky na různých úrovních klasifikace pro CIA a dalších 16 agentur ve zpravodajské komunitě.

V roce 2013 uspokojila potřeby CIA v oblasti cloud computingu služba Amazon Web Services, přičemž poskytovatel cloudu také hostoval většinu širší zpravodajské komunity.

Pod C2E se CIA posune na pozici multi cloudů a vybere si nejlepšího poskytovatele cloudu pro konkrétní pracovní zátěže. Vybírá také poskytovatele cloudu jménem ostatních zpravodajských agentur.

Tento krok je v rozporu se smlouvou ministerstva obrany o společné obranné infrastruktuře, která byla kontroverzně zadána pouze jedné společnosti. Microsoft Azure získal JEDI již v říjnu 2019, ale smlouva je aktuálně zpochybňována AWS kvůli tvrzením o politických interferencích.

“Je nám ctí pokračovat v podpoře zpravodajské komunity, když rozšiřuje své transformační využití cloudových výpočtů. Společně vytváříme inovativní řešení napříč všemi úrovněmi klasifikace, která přinášejí provozní dokonalost a umožňují rychlejší a bezpečnější provádění misí,“ uvedl mluvčí AWS ohledně vítězství smlouvy C2E.

„Oceňujeme, že si vláda vybrala společnost Microsoft, a toužíme sloužit jako integrální partner při podpoře jejího celkového poslání,“ dodal mluvčí společnosti Microsoft. „Těšíme se, až poskytneme zpravodajské komunitě naše nejnovější jedinečné a diferencované cloudové a produktivní schopnosti Azure.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment