Cloudové hry Facebooku přichází do Applu, navzdory přetrvávajícím omezením iOS

cloud gaming

Společnost Apple vyžaduje, aby byly do jejího App Store přidány všechny hry pro streamovací službu, pokud tato služba neexistuje pouze ve webové aplikaci.

Uživatelé iPhonu a iPadu nyní mohou na své domovské obrazovky přidat službu cloudových her Facebooku. Tento vývoj umožní uživatelům snadný přístup do knihovny her na Facebooku prostřednictvím webové aplikace z jejich zařízení, což je krok, který se neliší od přístupu, který zvolily společnosti Amazon a Microsoft.

Ale stejně jako Amazon a Microsoft se Facebook musel potýkat s omezeními společnosti Apple, která brání vývojářům třetích stran v přesměrování uživatelů na webové stránky s nákupními mechanismy, které nejsou vlastněné společnosti Apple. Facebook podle pokynů společnosti Apple nemůže inzerovat webovou aplikaci v aplikaci Facebook a nemůže nativně spouštět hry na Facebooku, což uživatelům ztěžuje přístup. Důvodem je, že Apple vyžaduje, aby všechny hry pro streamovací službu byly přidány do jejího App Store, pokud služba neexistuje pouze ve webové aplikaci.

„Došli jsme ke stejnému závěru jako ostatní: webové aplikace jsou v tuto chvíli jedinou možností pro streamování cloudových her na iOS,“ potvrdil viceprezident Facebooku pro hry Vivek Sharma. „Jak již mnozí zdůraznili, politika společnosti Apple„ povolit“ cloudové hry v App Storu toho moc neumožňuje. Požadavek společnosti Apple, aby každá cloudová hra měla svou vlastní stránku, prošla kontrolou a objevila se ve seznamech vyhledávání, poráží účel cloudových her.“

Sharma dodal, že takové „zátarasy“ brání uživatelům v přístupu ke kvalitnějším hrám streamovaným přímo z cloudu, hraní napříč zařízeními a dokonce objevování nových her.

Zatímco Facebook je stále v raných fázích svého vpádu do hraní, loni udělal velký krok, když koupil madridský startup pro cloudové hraní PlayGiga za údajně 78 milionů dolarů. Technický gigant také vydal několik bezplatných her jako Asphalt 9 a Solitaire: Arthur’s Tale.

Herní služba Facebooku nyní kromě těch jednodušších webových her obsahuje také graficky náročnější, které lze streamovat bez nutnosti stahování a bez dříve požadovaného hardwaru.

Zdroj: rcrwireless.com

Související články

Leave a Comment