Marvell Technology plánuje za 1,1 miliardy USD získat Innovium

Innovium Inc. datacenter

Polovodičová společnost Marvell Technologies se dohodla na koupi cloudové a edge networkingové společnosti Innovium za 1,1 miliardy dolarů.

Celá dohoda by poskytla Marvellu mnohem větší podíl na lukrativním trhu s cloudovými výpočetními sítěmi, který rychle roste spolu s celkovým přechodem na cloud.

Marvell získá z rozvahy společnosti Innovium hotovost ve výši 145 mil. USD, což znamená skutečné čisté náklady společnosti Marvell ve výši 955 mil. USD.

Akvizice souvisí s nákupem Inphi společností Marvell za 10 miliard dolarů, který byl uzavřen v dubnu. Tato společnost vyrábí čipy, které přenášejí data přes kabely z optických vláken, což je u hyperscale zákazníků s nesmírně populární.

Innovium naopak vyvíjí čipy, které tvoří jádro samotných přepínačů – v oblasti, kde dominuje Broadcom.

Marvell doufá, že zkombinuje nabídky produktů Inphi a Innovium s vlastními, aby získal větší tržní podíl na trhu cloudových výpočetních sítí. Samotné cloudové společnosti jsou také aktivní, přičemž Amazon Web Services údajně pracuje na vlastních křemíkových čipech pro své síťové přepínače.

Očekává se, že soukromě vlastněné Innovium v ​​příštím fiskálním roce vygeneruje příjmy ve výši 150 milionů USD.

„Když jsme spolupracovali se společností Marvell, vyšlo najevo, že naše portfolio optimalizované pro datová centra v kombinaci se společností Marvell, přední technologickou platformou a doplňkovým portfoliem, může urychlit náš růst a vizi dodávat průlomový přepínač pro cloud a Edge,“ řekl zakladatel a generální ředitel Innovium Rajiv Khemani. „Společně můžeme dodat přední portfolio ethernetových přepínačů zaměřených na nejdůležitější segmenty, včetně cloudových datových center, podnikových sítí a 5G.“

Po uzavření obchodu, což se očekává do konce roku 2021, se Khemani stane poradcem firmy.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Innovium Inc./LinkedIn

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment