Co je Security Service Edge (SSE)?

Security Service Edge cloud

Security Service Edge (SSE) je SASE, mínus WAN.

Security Service Edge (SSE) popisuje základní charakteristiky kybernetické bezpečnosti, které se nacházejí v řešeních Secure Access Service Edge (SASE). Řešení SSE poskytují podnikům zabezpečený přístup k internetu řízený zásadami pomocí moderních cloudových bezpečnostních technik. SSE jsou v podstatě bezpečnostní nástroje SASE bez správy Wide Area Network (WAN).

„Security service edge (SSE) zabezpečuje přístup k webu, cloudovým službám a soukromým aplikacím,“ vysvětlil Gartner. „Schopnosti zahrnují řízení přístupu, ochranu před hrozbami, zabezpečení dat, monitorování zabezpečení a řízení přijatelného použití vynuceného integrací založené na síti a API. SSE je primárně dodávána jako cloudová služba a může zahrnovat místní komponenty nebo komponenty založené na agentech.“

Podniková data jsou stále více propustná. Může to být v prostorách nebo v kolokačním zařízení, ve veřejných a soukromých cloudech. Hybridní pracovní trend to dále komplikuje. Cloudové bezpečnostní nástroje jako SSE a SASE se objevily, aby tuto mezeru zaplnily.

Gartner tvrdí, že SASE je nejrychleji rostoucí cloudová příležitost na trhu síťové bezpečnosti. Společnost předpovídá více než 41% meziroční růst na trhu SASE, což v roce 2022 přesáhne 6,8 miliardy dolarů. Gartner předpovídá, že do roku 2025 bude mít více než 50 % organizací zavedené explicitní strategie pro přijetí SASE, a to oproti 5 % v roce 2020.

Bezpečnostní funkce SSE spojují Secure Web Gateway (SWG), Firewall-as-a-Service (FWaaS), Zero-Trust Network Access (ZTNA) a Cloud Access Security Broker (CASB). Tyto služby mohou být poskytovány on-premise nebo jako cloudový software.

SWG zprostředkovává mezi uživateli a internetem a zajišťuje blokování škodlivého softwaru. ZTNA zajišťuje, že uživatelé mají přístup pouze k síťovým zdrojům, které potřebují ke splnění svého úkolu. CASB poskytuje rámec pro prosazování bezpečnostní politiky. Služby FWaaS zahrnují funkcionalitu brány firewall nové generace (NGFW) jako software: systémy NGFW zahrnují tradiční funkce brány firewall, jako je dynamické filtrování paketů nebo stavové inspekce, překlad síťových adres (NAT) a podpora virtuální privátní sítě (VPN).

„Tento jednotný přístup zvyšuje zabezpečení v celém IT ekosystému a zároveň snižuje složitost a šetří čas správcům. Kromě toho, jak název bezpečnostní služby napovídá, nabídky SSE poskytují své komplexní bezpečnostní funkce prostřednictvím cloudu a co nejblíže koncovému uživateli,“ řekl Zscaler.

Postupné zavádění podnikového cloudu

Řešení SSE jsou zaměřena na snížení složitosti zabezpečení a zároveň poskytují flexibilitu pro uživatele a podnik.

„Komplexní řešení SSE poskytuje organizacím kompletní sadu bezpečnostních technologií, které potřebují k tomu, aby zaměstnancům, důvěryhodným partnerům a dodavatelům poskytovaly bezpečný vzdálený přístup k aplikacím, datům, nástrojům a dalším firemním zdrojům a monitorovaly a sledovaly chování, jakmile uživatelé vstoupí do sítě,“ vysvětluje Palo Alto Networks.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

Související články

2 Thoughts to “Co je Security Service Edge (SSE)?”

  1. […] slouží jako základní technologie Security Service Edge (SSE). Jsou také ústředním bodem řešení Secure Access Service Edge (SASE), která poskytují […]

  2. […] slouží jako základní technologie Security Service Edge (SSE). Jsou také ústředním bodem řešení Secure Access Service Edge (SASE), která poskytují […]

Leave a Comment