Google zpřístupňuje hardware Distributed Cloud Edge

Google Cloud hardware

Společnost oznámila dostupnost Google Distributed Cloud Edge (DCE), včetně Google Distributed Cloud Edge Appliances.

Google uvedl, že DCE umožňuje zákazníkům provozovat 5G Core a funkce rádiové přístupové sítě (RAN) na Edge, což umožňuje aplikace včetně detekce anomálií pomocí strojového vidění, robotiky, senzorů IoT a místního předběžného zpracování a čištění dat před jejich přenesením do cloudu. Služba je vzdáleně spravována společností Google.

DCE, poprvé oznámená na konferenci Google Cloud Next ’21 v říjnu 2021, je novou sadou Edge a on-premise cloudových produktů, které konkurují AWS Outpost.

Možnosti hardwaru přicházejí ve dvou formách; konfigurace založené na jednom stojanu a zařízení Edge. Konfigurace založené na stojanech zahrnují stojan, šest serverů, dva přepínače v horní části stojanu, kabeláž a optiku a lze je nakonfigurovat pro napájení střídavým nebo stejnosměrným proudem. Jsou k dispozici ve Spojených státech, Kanadě, Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Španělsku, Finsku a Spojeném království.

Edge Appliance obsahuje lehký 1U odolný server, místní úložiště NFS založené na RAID, TPM pro zabezpečení a volitelnou GPU Nvidia.

Telekomunikační partnerství tohoto vyhledávacího gigantu v tomto produktu zahrnují Bell Canada, která nasazuje GDC Edge pro své základní síťové funkce 5G, a Verizon, která poskytuje služby Edge podnikům. Mezi další partnerství patří AT&T, Reliance JIO, Telus a Indosat Ooredoo.

Společnost uvedla, že její dříve oznámené partnerství s T-Systems využívá Distributed Cloud Hosted.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment