Commvault opět lídrem řešení pro zálohování a obnovu dat

Commvault Gartner

Trh zálohování a obnovy dat pro datová centra se rychle mění, protože musí odpovídat na požadavky lídrů I&O (Infrastructure and operations), kteří vyžadují jednodušší, flexibilnější a více nákladově optimalizovaná řešení. Společnost Gartner každý rok zpracovává vyhodnocení, které poskytuje základní analýzu produktů na trhu a vize předních dodavatelů a řešení pro zálohování a obnovu dat.

Společnost Commvault, která světovým lídr v oblasti správy dat pro cloudová i lokální prostředí, byla analytickou společností Gartner v rámci zprávy Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions již po osmé za sebou zařazena nejprestižnějšího kvadrantu. Zpráva společnost Commvault vyzdvihuje především za komplexnost vize a schopnost svým zákazníkům neustále poskytovat inovativní technologie a špičkové služby.

Commvault logo nove„Jsme potěšeni, že můžeme opět oslavit naší pozici lídra Gartner Magic Quadrant na naší každoroční zákaznické akci Commvault GO, kde Commvault představuje své novinky z oblasti zálohování a obnovy dat,“ uvedl Sanjay Mirchandani, generální ředitel a prezident společnosti Commvault. „Toto ocenění společnosti Gartner, které jsme získali již po osmé v řadě, potvrzuje naší schopnost svým zákazníkům soustavně dodávat inovativní technologie a poskytovat prvotřídní služby a podporu, což jim umožňuje, aby byli nestále připraveni a prosperovali v dnešním na data zaměřeném světě.“

Klíčové požadavky jsou podle zprávy Gartner snadné nasazení, okamžitá obnova dat a zejména co nejjednodušší každodenní správa. Trh zálohování a obnovy dat také kombinuje mnoho funkcí, jako je např. replikace dat, automatické obnovení cloudových služeb v případě výpadku či mobilita dat mezi cloudy v rámci jedné platformy. Navíc řešení pro zálohování obsahují také funkce pro správu dat, aby bylo možné využívat různé analytické nástroje, provozní testy či testy na detekci ransomwaru na zálohovaných datech a poskytovat tak vyšší návratnost investic pro ochranu dat.

Nabídka společnosti Commvault v oblasti řešení pro zálohování a obnovu dat zahrnuje ucelené portfolio škálovatelných produktů, které dobře odpovídají současným i budoucím požadavkům podniků na správu dat. Hlavní přednosti řešení společnosti Commvault zahrnují:

  • Připravenost k obnovení dat: Snížení rizika ztráty dat pomocí procesů, které zajišťují ochranu a obnovitelnost dat. To společnostem dovoluje chránit svou reputaci a poskytovat svým zákazníkům opravdu kvalitní služby, zajišťují kontinuitu podnikání a zvyšují produktivitu.
  • dns logoBezproblémový přístup k více cloudům: Provozovatelé mají možnost rozložit provozní zatížení do více cloudů, aby se zlepšila viditelnost, dostupnost a využití dat – to vše v rámci jedné platformy se zajištěním flexibilní a škálovatelné obnovy dat.
  • Modernizaci infrastruktury: Spolupráce s předními světovými partnery s cílem zajistit zákazníkům bezproblémovou konsolidaci, správu a škálování hybridních infrastruktur, urychlení podnikových inovací, zlepšení zákaznických zkušeností a dosažení vyšší efektivity.
  • Nejširší podporu operačních systémů, hypervizorů, aplikací, databází, úložišť, poskytovatelů veřejných cloudů a funkcí správy dat v tomto odvětví.
  • Flexibilní cenovou politiku a široké možnosti balíčků produktů a služeb. Zákazníci si mohou vybírat licence na základě kapacity front-endu, počtu virtuálních počítačů, fyzických procesorů nebo instancí ochrany, a to buď prostřednictvím předplatného anebo v rámci tradičního nákupního modelu.
  • Podporu zákazníkům: Commvault nabízí celosvětovou podporu, např. na podporu místního trhu otevřel nové středisko v Indii. Podpora se kalkuluje samostatně, ale je zahrnuta v licencích založených na předplatném. Většina zákazníků si volí podporu 24/7. Commvault nabízí také speciální podporu velkým podnikům pro sdílení znalostí a kanál Slack pro zapojení zákazníků do vylepšování produktů.

Distributorem řešení Commvault v ČR je společnost DNS a.s.

Obr.: Vyhodnocení Gartner: Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions

Související články

Leave a Comment