D-Wave nasazuje první kvantový počítač Advantage v USA dostupný přes cloud

D-Wave Advantage quantum computer

Kvantová počítačová společnost D-Wave nasadila v USA první ze své nové řady systémů Advantage.

Kvantový počítač je k dispozici společnostem a výzkumníkům prostřednictvím kvantové cloudové služby Leap společnosti D-Wave a platformy Braket společnosti Amazon Web Services.

Systém je nasazen v Quantum Computing Center USC-Lockheed Martin na University of Southern California.

„Učinit kvantové výpočty všudypřítomné a dostupné je jednou z našich klíčových oblastí, na které se zaměřujeme, a je zásadní pro komercializaci kvantových počítačů,“ řekl Alan Baratz, generální ředitel D-Wave. “Toto je důležitý okamžik pro naše zákazníky se sídlem v USA, kteří chtějí, aby jejich cloudový přístup Leap k nejnovějšímu systému Advantage a službě kvantového hybridního řešiče byl v regionu.”

Systém Advantage má více než 5 000 kvantových bitů (qubitů) a 15cestnou qubitovou konektivitu, což z něj činí největší nasazení jednoqubitového systému ze všech systémů.

Ne všechny qubity jsou však stejné. Společnost používá kvantové žíhání, spíše než přístup kvantové brány, který preferují konkurenti jako Google a IBM. Obecně je považován za méně flexibilní nebo výkonný, ale stále je užitečný pro problémy s optimalizací.

D-Wave v současné době vyvíjí vlastní technologii kvantové brány. Mezi zákazníky jeho současného přístupu patří NEC Corporation, Volkswagen, DENSO, Lockheed Martin, University of Southern California, Forschungszentrum Jülich a Los Alamos National Laboratory.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment