IBM nabídne software prostřednictvím AWS

datacenter IBM AWS

IBM má nabízet svůj software prostřednictvím Amazon Web Services (AWS).

Americká technologická firma oznámila, že podepsala dohodu o strategické spolupráci s AWS a plánuje nabízet „široké pole“ svého softwarového katalogu jako Software-as-a-Service (SaaS) prostřednictvím tržiště cloudové společnosti.

Dohoda znamená velký ústupek v dlouhodobých, ale do značné míry neúspěšných nadějích IBM stát se klíčovým poskytovatelem v prostoru cloudové infrastruktury.

Dohoda umožní zákazníkům přístup k softwaru IBM včetně funkcí automatizace, dat a umělé inteligence, zabezpečení a udržitelnosti. Nabídka je postavena na Red Hat OpenShift Service na AWS (ROSA) a běží nativně v AWS cloudu.

Mezi nabízené služby patří IBM API Connect, IBM Db2, IBM Observability by Instana APM, IBM Maximo Application Suite, IBM Security ReaQta, IBM Security Trusteer, IBM Security Verify a IBM Watson Orchestrate a další budou následovat později v tomto roce.

„Vzhledem k tomu, že hybridní cloud se pro naše klienty i nadále stává realitou, IBM je připravena a ochotna jim vyjít vstříc s flexibilním a cloudově nativním softwarovým portfoliem, ať jsou kdekoli v cloudu nebo v datových centrech,“ řekl Tom Rosamilia, SVP, IBM Software. „Prohloubením naší spolupráce s AWS děláme další významný krok k tomu, abychom organizacím umožnili vybrat si model hybridního cloudu, který nejlépe vyhovuje jejich vlastním potřebám a pracovnímu vytížení, a umožní jim to soustředit se na řešení nejnaléhavějších obchodních problémů.”

„Naše spolupráce s IBM umožňuje společným zákazníkům urychlit jejich modernizaci na cloud a využívat služby IBM nativním cloudovým způsobem na AWS,“ dodal Matt Garman, SVP pro prodej a marketing ve společnosti AWS. “Na základě naší víceleté smlouvy bude AWS spolupracovat s IBM na nabízení široké škály softwaru IBM jako SaaS na AWS. Kromě toho budeme společně pracovat na silnějším společném marketingu a programech společného prodeje pro zákazníky.”

Obě společnosti se také zavazují k „široké škále“ společných investic, aby klientům usnadnily používání softwaru IBM na AWS, včetně integrovaných aktivit uvádění na trh v rámci prodeje a marketingu, pobídek kanálů, podpory vývojářů a školení a vývoje řešení pro vertikály a průmyslová odvětví, jako je ropa a plyn, cestování a doprava a další.

Úsilí IBM ve veřejném cloudu začalo, když v roce 2013 koupila raného cloudového hráče SoftLayer a jeho 13 datových center za přibližně 2 miliardy dolarů. Svou veřejnou cloudovou službu Bluemix spustila kolem roku 2014 a v roce 2018 ji přejmenovala na IBM Cloud. Analytici obecně ukazují, že IBM vlastní malý podíl – méně než pět procent – ​​trhu s veřejným cloudem.

IBM Cloud nabízí možnost nasadit pracovní zátěže ve více než 60 datových centrech v šesti regionech a 19 zónách dostupnosti po celém světě.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment