Ericsson a Verizon představují přelomovou cloudovou technologii

Ericsson a Verizon

Na základě testování v reálném síťovém prostředí představily společnosti Ericsson a Verizon nativní cloudovou technologii, která funguje na kontejnerech v jádru aktivní sítě Verizonu. Testování této zkušební verze první mobilní EPC (Evolved Packet Core) technologie proběhlo v komerční síti Verizonu za použití Packet Core Controlleru od Ericssonu. Technologie představuje mnohem efektivnější způsob provozování cloudových aplikací. Jde o řešení, které zvýší flexibilitu a umožní nasazení nových služeb v sítích 4G a 5G.

„Tímto krokem se Ericsson se svými telco aplikacemi dostává do oblasti IT prostředí, kde je nativní cloud již běžně používán. Spojení IT a telco domén a koexistence telco a IT aplikací na jednom nativním cloudu představuje další přirozený milník vývoje,“ říká Jiří Rynt ze společnosti Ericsson.

Nové síťové technologie přinesou další generaci služeb, pro které bude provozní autonomie klíčová. Pokročilé možnosti 4G LTE, vysoká rychlost, větší šířka pásma a nízká latence 5G budou inspirací k rozvoji široké škály nových případů využití. Ty zahrnují vše od zařízení IoT, přes smartphony s téměř nekonečnými možnostmi využití dat, až ke komplexnějším řešením, jako je AR/VR, které budou vyžadovat složité výpočetní kapacity v hraničních limitech současných sítí.

„Tempo technologického pokroku je rychlé a neustále exponenciálně narůstá. Změnou naší základní softwarové architektury tak, aby fungovala na nativní cloudové technologii, jsme schopní dosáhnout nových úrovní provozní automatizace, flexibility a adaptability,“ říká Bill Stone, viceprezident technologického vývoje a plánování ve Verizonu.

Pro každé z těchto řešení bude třeba najít různé kombinace síťových možností. Cloudová nativní virtualizace v kombinaci s umělou inteligencí a strojovým učením (AI-ML) zajistí dynamické přidělování odpovídajících zdrojů a automatizované změny konfigurace sítě. Umožní také zvýšit nebo snížit kapacitu síťových funkcí a poskytne odpovídající úrovně služeb a síťové zdroje na míru konkrétnímu případu užití.

Související články

Leave a Comment