10 let jediným prémiovým partnerem Google Cloud v ČR

Tým Revolgy

Revolgy slaví 10 let jako největší ryze český google cloud partner. Implementaci cloudu zajistili již 2000 zákazníkům. Loni dosáhli obratu 130 milionů korun, stojí od počátku u zavedení cloudu na český trh. V současnosti mají pobočky ve třech balkánských zemích a nově také v Estonsku.

Za deset let se podle Revolgy firemní IT zásadně změnilo, od neomezené kapacity emailových klientů a úložiště, přes nové komunikační nástroje po připojování na síťový disk, nastavování VPN a další relikty minulosti. Tedy již žádné promazávání schránky či pomalá odezva. Architektura a škálovatelnost cloudu nyní odbourává nutnost investic do hardwaru, na kterém je závislý výkon a kapacita serveru, zároveň přináší větší funkcionalitu. Fyzicky se server nemusí nacházet v prostorách firmy, ta si ho jenom pronajímá podle svých potřeb.

Změny ve fungování firem za poslední dekádu do značné míry kopírují technologický pokrok. Můžeme například sledovat, jak s sebou zavedení cloudu od Googlu přineslo postupně i ucelenou sadu nástrojů G suite, které usnadňují řadu běžných úkonů a zároveň není nutné se starat o jejich aktualizaci. Podle studie Forrester o celkovém ekonomického dopadu řešení od Googlu to například znamená průměrnou úsporu 30 minut týdně z pracovní doby zaměstnance, a to jen na updatech. Další úspory souvisí se zvýšením bezpečnosti až o 20 %, licencemi (studie udává až 100 dolarů za zaměstnance) či úsporu času IT managementu až o 50 hodin týdně kvůli opravám chyb v systému.

Milníky v Google produktech

  • 2006 – sada nástrojů Gmail, Google Docs, Calendar a Admin Console
  • 2008 – spuštění Google Play
  • 2010 – otevření obchodu Google pro aplikace třetích stran
  • 2012 – spuštění Googled Drive a Vault
  • 2014 – neomezená kapacita Drive a Gmailu pro firmy
  • 2017 – Google Hangouts – Chat, Meet, Hardware

 

Související články

Leave a Comment