Externí a odolný rámeček na disky

externi-ramecek-na-disky

Samozřejmě, že instalace některých programů je možná po síti třeba ze zařízení NAS nebo z cloudu, ale co když se vyskytne problém a systémák nemůže využít tuto možnost? Pak se nabízí možnost instalace softwaru z pevného disku, přineseného v ruce. Ale lepší je ochránit takový disk ještě nějakým pouzdrem, ideálně proti prachu, vlhkosti i proti pádům.

A přesně takové pouzdro, které z interního disku udělá disk externí, vhodný k přenášení od stanice ke stanici – jistě k velké radosti systémáků – existuje. Rámeček na disky nese označení ED600 a jeho výrobcem je společnost Adata. Je kompatibilní s pevnými disky i disky SSD a díky podpoře USB 3.1 dosahuje přenosových rychlostí až 5 Gb/s. Je odolný, a navíc i stylový.

Při návrhu ED600 byla hlavní myšlenkou snadnost použití. Instalace zařízení tak vyžaduje pouze tři kroky, které se dají zvládnout během pár desítek sekund. ED600 podporuje 7 mm a 9,5 mm vysoké 2,5palcové disky SATA a je kompatibilní s operačními systémy Windows i MacOS. Díky tomu bude fungovat se stolními počítači, notebooky i herními konzolemi.

Pouzdro ED600 má pogumovaný černý kryt a zajišťuje tak ve vnitřku uloženému disku ochranu IP54 proti prachu a vlhkosti. Kromě toho nabízí i odolnost vůči nárazům, a to díky silikonové vrstvě uvnitř obrněného vnějšího krytu. Disky uvnitř tak – podle výrobce – mohou přežít pád z výšky až jednoho metru. V České republice je tento rámeček právě dostupný a jeho cena bude kolem 350 Kč.

-LiM

Související články

Leave a Comment