Google Cloud spuštěn v Soulu

google cloud platform korea

Region Jižní Korea začíná se třemi cloudovými zónami.

Google Cloud tento týden oznámil, že spustil svou první oblast platformy Google Cloud Platform v Soulu. Přichází méně než rok poté, co generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai loni oznámil plány pro Jižní Koreu.

Toto oznámení bylo zveřejněno v příspěvku na blogu, který společně napsali Julia Broodney, produktová manažerka Google Cloud, a Rick Harshman, generální ředitel společnosti Google Cloud pro Asijský Pacifik.

Nová oblast Soulu je známá jako „Asie-severovýchod3“ a zahrnuje tři cloudové zóny. Google dříve vysvětlil, že se zaměřuje na nejméně tři cloudové zóny v každé oblasti, aby podporoval vysokou dostupnost pracovní zátěže.

V rámci nové strategie zavádění cloudových oblastí mnohem rychlejším tempem přešel Google Cloud z dřívější strategie provozu z datových center vytvořených společností Google na zařízení třetích stran. Oblasti cloudu v Soulu patří do druhé kategorie, stejně jako v nadcházející oblasti cloudu v Jakartě.

Podle Harshmana zavedení nového regionu Soul přinese nižší latenci místním i globálním společnostem podnikajícím v Jižní Koreji. Umožní také zákazníkům a partnerům Google Cloud provozovat pracovní vytížení s vysokou dostupností a ukládat svá data lokálně.

Harshman v oznámení také potvrdil, že Google Cloud Indonesia bude spustěn koncem tohoto roku.

V asijském Pacifiku má Google Cloud zastoupení na Tchaj-wanu, v Hongkongu, Japonsku (Tokio a Osaka), Indii, Singapuru a Austrálii. Globálně Google Cloud nyní nabízí 21 regionů a 64 zón v 16 zemích.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment