Google otevírá cloudovou oblast Dillí, druhou v Indii

cloud computing region

Google Cloud otevřel region v oblasti Dillí, své druhé umístění v Indii.

Tento krok následuje po otevření regionu Bombaj v zemi společností Google již v roce 2017. Google definoval regiony, které se skládají ze tří geograficky odlišných datových center Google, ale svou definici postupně uvolnil.

Nyní se říká, že regiony se skládají ze tří zón. „Zóny a oblasti jsou logické abstrakce základních fyzických zdrojů poskytovaných v jednom nebo více fyzických datových centrech,“ vysvětluje společnost.

„Tato datová centra mohou být vlastněna společností Google a uvedena jako umístění datového centra Google, nebo mohou být pronajata od poskytovatelů datových center třetích stran.“

Není známo, kolik ze tří zón uvnitř zařízení Dillí je pronajatých od třetích stran.

„Oblast Dillí NCR, navržená tak, aby indickým i globálním společnostem pomohla budovat vysoce dostupné aplikace pro své zákazníky, je naším druhým regionem Google Cloud v Indii a 10. místem v Asii a Tichomoří,“ uvedl výkonný ředitel Google Cloud India Bikram Singh Bedi.

Bedi strávil šest let ve společnosti Amazon Web Services, kde vedl indickou strategii, než se v únoru připojil ke společnosti Google.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment