Google plánuje cloudové regiony v Columbusu v Ohiu a Dallasu v Texasu

Google Cloud Platform regions

Google plánuje během příštího roku přidat další dvě cloudové oblasti v USA.

Společnost oznámila, že přidá cloudové oblasti v Columbusu, Ohio, a Dallasu, Texas.

„Tyto nové regiony USA přinesou naše služby ještě blíže stávajícím zákazníkům, jako je společnost JB Hunt Transport, Inc., která implementuje cloudová řešení Google, aby pomohla vytvořit nejúčinnější dopravní síť v Severní Americe,“ uvedl GM a viceprezident pro produkt Google Cloud IaaS Sachin Gupta v příspěvku na blogu.

Ve stejném příspěvku společnost zopakovala plány na expanzi na výstavbu v Berlíně-Brandenburgu v Německu, Tel Avivu v Izraeli a Dammamu v Saúdské Arábii. Uvedla také, že nedávno otevřela svůj region v Santiagu v Chile.

Společnost v současné době provozuje 29 cloudových regionů a 88 zón po otevření regionů ve Varšavě (Polsko), Dillí NCR (Indie), Melbourne (Austrálie) a Torontu (Kanada).

Letos v červenci Google Cloud vykázal tržby ve výši 4,6 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 54 procent. Z loňské ztráty 1,4 miliardy dolarů se dostal v tomto čtvrtletí ke 591 milionům dolarů. V prvním čtvrtletí letošního roku GCP ztratila 974 milionů dolarů oproti tržbám 4 miliardy dolarů.

“V rámci Cloudu budeme i nadále agresivně investovat, vzhledem k příležitosti, kterou vidíme,” řekla tehdy CFO Ruth Porat.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment