Microsoft přidává kvantové počítače Rigetti do Azure cloudu

Rigetti quantum computing

Microsoft zpřístupní kvantové počítače Rigetti ve své službě Azure Quantum.

Systém spojuje počítače od Quantum Circuits, IONQ a Honeywell Quantum Solutions (nyní Quantinuum). Microsoft také vyvíjí vlastní kvantové počítače.

Očekává se, že počítače Rigetti budou dostupné v prvním čtvrtletí roku 2022. Společnost tvrdí, že půjde o největší kvantový počítač dostupný v Azure Quantum.

Kvantové počítače Rigetti používají supravodivé qubity, o kterých společnost tvrdí, že mají rychlejší dobu provádění a větší škálování než jiné komerčně dostupné kvantové výpočetní technologie.

„Jsme nadšeni, že můžeme přinést rychlost a rozsah kvantových počítačů Rigetti na tržiště Azure Quantum,“ řekla Taryn Naidu, provozní ředitelka Rigetti. „Microsoft vytvořil působivou komunitu kvantových vývojářů a výzkumníků. Společně můžeme pohánět novou generaci algoritmů, které mapují cestu ke kvantové výhodě.”

Krysta Svore, generální manažerka Microsoft Quantum, dodala: „Škálovatelný přístup Rigetti k supravodivým kvantovým počítačům vytvoří nové příležitosti pro vývojovou komunitu Azure Quantum. Úzce spolupracujeme s Rigetti na poskytování hybridních kvantově-klasických výpočtů s výkonem pro řešení problémů, které byly dříve mimo dosah.“

V říjnu Rigetti oznámil plány vstoupit na burzu prostřednictvím fúze Special Purpose Acquisition Company (SPAC) se Supernova Partners Acquisition Company II, Ltd. v dohodě, která by společnost ocenila na přibližně 1,5 miliardy dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment