AWS oznamuje druhý Top Secret Region

cloud government secret region

AWS oznámila novou přísně tajnou cloudovou oblast pro utajovaná vládní data.

Nová oblast Top Secret-West je akreditována pro provozování pracovních zátěží na úrovni bezpečnostní klasifikace USA přísně tajné, což je nejvyšší bezpečnostní stupeň v zemi.

Nová oblast přidává několik zón dostupnosti geograficky oddělených od AWS Top Secret-East. Společnost tvrdí, že regiony jsou od sebe vzdáleny více než 1000 mil.

„Se dvěma přísně tajnými oblastmi mohou zákazníci v komunitách v oblasti obrany, zpravodajství a národní bezpečnosti v USA nasazovat architektury pro více regionů, aby dosáhli nejvyšší úrovně odolnosti a dostupnosti, která je nezbytná pro jejich nejkritičtější úkoly v oblasti národní bezpečnosti. Navíc získávají blízkost k novým geograficky distribuovaným pracovním zátěžím a uživatelům misí,“ uvedla společnost.

Nový region je akreditován pro dodržování bezpečnostních předpisů podle směrnice Director of National Intelligence (DNI) Intelligence Community Directive (ICD 503) a National Institute of Standards and Technology (NIST) Special Publication (SP) 800-53 Revision 4.

AWS spustilo svůj první přísně tajný region, Top Secret East, v roce 2014. V roce 2017 spustilo AWS Secret Region – pro provozování pracovních zátěží až do úrovně tajné.

Společnost uvedla, že její klasifikované regiony „splňují stejně vysoké standardy spolehlivosti, dostupnosti a odolnosti jako naše ostatní přední regiony AWS“. Nedávno společnost AWS utrpěla velký výpadek ve svém regionu Severní Virginie, což vedlo k rozsáhlým výpadkům u řady zákazníků.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: sentavio/Freepik

Související články

Leave a Comment