Google spustil saúdskou cloudovou oblast

Google Saudi cloud region

„Jsem nadšený, že mohu sdílet vzrušující milník na cestě Google Cloud: spuštění naší nové cloudové oblasti v Saúdské Arábii,“ napsal na LinkedIn Anthony Cirot, viceprezident Google Cloud pro oblast EMEA South. „To znamená významný krok vpřed v našem závazku posílit podniky a organizace v království, aby přijaly digitální éru a transformovaly své operace.”

„Do Saúdské Arábie dorazil nový cloudový region, aby pomohl vaší firmě pokročit vpřed, dělat chytřejší rozhodnutí na základě dat a rozšířit se tak, aby lépe sloužil vašim zákazníkům. Díky dostupnosti rychlejší a bezpečnější cloudové infrastruktury budou inovace a rychlý vývoj na dosah každé společnosti.”

Google jedná se saúdskoarabskou ropnou firmou Aramco o společném podniku datových center od začátku roku 2018. Plány pro region GCP v Saúdské Arábii byly oficiálně oznámeny koncem roku 2020.

Podrobnosti chybí, ale region sídlí v Dammamu bude provozován ve spolupráci se státní benzinovou společností, největším světovým producentem ropy. Logo společnosti Aramco není zahrnuto na vstupní stránce zahajovací akce.

Google se dostal pod palbu kvůli partnerství, které podle kritiků odporuje uhlíkovým cílům technologické společnosti tím, že podporuje ropnou společnost. Oblast cloudu také kritizovaly skupiny pro lidská práva, 39 takových organizací vyzvalo společnost, aby projekt zrušila kvůli dobře zdokumentovanému záznamu o nezákonném sledování vlastních občanů a mučení disidentů v Saúdské Arábii.

Oracle má existující cloudovou oblast v Jeddahu, která byla otevřena v roce 2020. Společnost plánuje další dvě oblasti pro Rijád a nové město Neom. Huawei oznámil plány na spuštění cloudové oblasti v Saúdské Arábii začátkem loňského roku. Microsoft také plánuje cloudovou oblast Azure v Saúdské Arábii.

V dubnu Google spustil cloudovou oblast v Dauhá v Kataru. Další plánuje společnost také v Kuvajtu. Google spustil svůj cloudový region GCP v Tel Avivu v říjnu 2022 poté, co předtím oficiálně oznámil plány na duben 2021.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment