Google testuje možnost hrát cloudové hry z výsledků vyhledávání

Google search cloud gaming

Velkou část růstu cloudových her lze připsat pokročilým technologiím připojení, zejména 5G.

Zdá se, že Google v tichosti testuje schopnost uživatelů jeho vyhledávače hrát cloudové hry přímo z výsledků vyhledávání. I když to ještě není dostupné pro každého, někteří šťastní uživatelé tvrdili, že když hledají streamovanou hru, mají možnost kliknout na „play“ a hru okamžitě spustit.

Spuštěním hry na blízkém serveru a jejím streamováním hráče osvobozuje od omezení spoléhání se na počítač nebo konzoli s výkonnou, drahou grafikou a hardwarem, aby mohl hrát hru. Velkou část růstu trhu lze připsat pokročilým technologiím připojení, zejména 5G, které nabízí požadovanou nízkou latenci a vysokorychlostní připojení, stejně jako schopnost zvládnout vysoké požadavky na data očekávané od předplatitelů herní platformy.

Zatímco Google testování této nové funkce nekomentoval, společnost již něco podobného dělá s filmy a televizními pořady. Pokud hledáte pořad, který je k dispozici na streamovací platformě, jako je Netflix, možnost spustit hledaný obsah se zobrazí vedle tradičního seznamu výsledků.

Zdroj: rcrwireless.com

Související články

Leave a Comment