OVHcloud zvýší v roce 2023 ceny o 10 procent

OVHcloud

Francouzská firma OVHcloud zdraží většinu svých služeb zhruba o 10 procent, jako důvod uvádí vysokou inflaci a náklady na energie.

Společnost poznamenala, že inflace v červenci 2022 v Evropě dosáhla více než 8,9 procenta, včetně téměř 40procentního nárůstu nákladů na energii.

„Díky dlouhodobému řízení našich nákladů na energie jsme v roce 2021 nemuseli měnit ceny. Na druhou stranu, na konci roku 2022 naše zajištění nákupu energií končí a my se ocitneme v situaci, kdy budeme nakupovat energii za vysokou cenu, jakou má současný trh, který zažívá silný růst ve všech zemích,“ uvedla společnost uvedl v příspěvku na blogu oznamujícím změny.

„Jedná se o významný nárůst, který musíme přenést na všechny služby přímo související se spotřebou elektřiny v našich infrastrukturách. Toto zvýšení cen ovlivní nově předplacené služby, ale také stávající služby.“

Od 1. prosince 2022 bude OVH pokračovat s „kontrolovaným nárůstem“ přibližně o 10 procent u bare metal (servery, eco, VPS), hostovaných privátních cloudů, veřejných cloudů a webhostingových služeb.

Další podrobnosti a přesné změny budou odhaleny ‚v nadcházejících týdnech‘.

Evropa čelí rostoucím cenám energií, částečně kvůli problémům s dodávkami z Ruska. Nedávná zpráva od FTI Consulting varovala, že kolokační firmy čelí „turbulencím cen energie“.

Zatímco mnoho společností, se kterými DCD dříve hovořilo na začátku tohoto energetického nárůstu, uvedlo, že jsou v bezpečí díky nákupu energie ve velkém v předstihu, některé by mohly čelit problémům, když chtějí podepsat nové smlouvy.

Některé společnosti se budou snažit absorbovat část zvýšených nákladů, zatímco jiné budou nuceny tyto náklady přenést na zákazníky.

Britská IT a hostingová firma M247 více než zdvojnásobila své ceny v jednom ze svých datových center kvůli rostoucím nákladům na energii ve Spojeném království.

Nizozemská asociace datových center vyzvala nizozemskou vládu, aby zasáhla a snížila prudce rostoucí ceny energie v zemi.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment