Google získá cloud startup Velostrata

Velostrata

Společnost Google plánuje koupit izraelský startup pro migraci firemních cloudů společnost Velostrata za nezveřejněnou částku.

Tým se připojí ke společnosti Google v kanceláři v Tel Avivu, a bude součástí součástí Google Cloud teamu. Společnost Velostrata, která podporovala migraci do Amazon Web Services a Microsoft Azure, přidala podporu migrace do platformy Google Cloud minulý měsíc.

“Patentované řešení firmy Velostrata umožňuje pracovní zátěž transparentně přenést na veřejný cloud během několika minut oddělením výpočtu od úložného prostoru bez degradace výkonu,” uvedl na blogu spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Issy Ben-Shaul.

“Stálá pracovní zátěž se přizpůsobuje za běhu v cloudu. Zákazníci mohou buď migrovat všechna data centra nebo provozovat prostředí hybridního cloudu a migrovat pracovní zátěž na vyžádání.”

Google Cloud stále zaostává za službami Amazon Web Services a Microsoft Azure v tržním podílu.

V roce 2016 společnost Google Cloud zakoupila firmu Synergyse, která se zabývala výukou zákazníků, jak používat cloudové aplikace Google. společnost pro streamování videa Anvato; a cloud-based platformu prodeje softwaru Orbiter za více než 100 milionů dolarů.

Pak v jedné z dosud největších akvizic společnosti koupila API management společnost Apigee za 625 milionů dolarů. Další rok získala společnost Kaggle, platformu pro předpovědi, modelování a analýzy a Qwiklabs, která pomáhá školit lidi na cloudových a infrastrukturních softwarových platformách.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment