Ryanair: Pryč z Microsoftu a do AWS cloudu

Ryanair

Nízkorozpočtová letecká společnost jde “all-in” do cloudu k urychlení agility. Společnost Ryanair má po úspěšné migraci některých svých informačních systémů přesunout téměř celou infrastrukturu do společnosti AWS.

Letecké společnosti plánuje v příštích třech letech zavřít převážnou většinu svých datových center. Již nyní je část pracovní zátěže na AWS, jako například Ryanair Rooms a Ryanair.com, a na Amazonu S3 staví “datové jezero”, které využívá Amazon Kinesis k získání poznatků o zákaznických a obchodních datech.

Letecká společnost také převádí Microsoft SQL Server ve prospěch Amazon Aurora k tomu, aby spustila e-mailové marketingové kampaně v Evropě s cílem snížit náklady na komunikaci se svými 22 miliony evropských úživatelů.

“Rozhodli jsme se spolupracovat s předním světovým cloudem, abychom vyvíjeli a dodávali služby, které přeměňují zážitky z cestování našich zákazníků. Obnovením základních aplikací, převodem dat do praktických poznatků a vytvářením inteligentních aplikací zavádíme řešení, abychom mohli pokračovat ve vedení v oboru cestovním ruchu,” řekl John Hurley (CTO, Ryanair).

Pracuje také s AWS ML Solutions Lab na vytvoření aplikace, která společnosti umožní automaticky rozpoznat nárůst poptávky po letových úsecích a předvídat změny plánu.

“Strojové učení je nesmírně důležité pro náš růst a sledujeme celou řadu služeb AWS pro strojové učení, včetně Amazon SageMaker, abychom obohatili uživatelské rozhraní a personalizovali portál myRyanair pro každého unikátního cestovatele,” řekl Hurley.

“V současné době zkoušíme Amazon Lex, abychom zvýšili naši zkušenost se zákaznickou podporou, inteligentním směrováním požadavků na podporu zákazníků na správný typ pomoci – ať už se jedná o zástupce zákaznické podpory nebo o interakci vedenou umělou inteligencí.”

Mike Clayville, viceprezident celosvětového prodeje společnosti AWS, uvedl, že plány letecké společnosti na přechod do AWS jsou hodně podobné mnoha podnikům, které chtějí co nejrychleji migrovat tolik svých stávajících aplikací.

Zdroj: itpro.co.uk

Související články

Leave a Comment