Greenpeace podrobně popisuje, jak velké cloudové společnosti spolupracují s ropnými

Greenpeace

V rozsáhlé zprávě organizace pro ochranu životního prostředí Greenpeace podrobně rozebírala různé způsoby, jak hyperscale cloudové společnosti spolupracují s firmami na těžbu fosilních paliv.

Služby Amazon Web Services, Microsoft Azure a Google Cloud poskytují nejen standardní služby cloudového hostingu, ale rozsáhlé systémy umělé inteligence a strojového učení.

Greenpeace připouští, že její analýza nebyla schopna najít každou jednotlivou smlouvu, a je těžké posoudit, v jakém procentu cloudové partnerství pomohlo společnostem vyrábějící fosilní paliva. Strojové učení a simulace však lze použít k nalezení nových ložisek ropy, k usnadnění a zlevnění těžby a k úspoře peněz prostřednictvím vylepšení logistiky.

Zdá se, že Microsoft má největší smlouvy s ropnými a plynárenskými společnostmi, říká Greenpeace. Krátké prohledání webových stránek Azure najde mezi mnoha zákazníky společnosti BP, Shell, Eni, Petrofac, ExxonMobil, Chevron, Oilfield Solutions a Volga Gas.

„Společnost Microsoft nemůže nikdy skutečně dosáhnout svého nedávno oznámeného cíle „Carbon Negative“ a přitom nadále pomáhat ropnému a plynárenskému odvětví s průzkumem a těžbou,“ uvádí analýza Greenpeace.

„Smlouva společnosti Microsoft se samotným ExxonMobilem by mohla vést k emisím vyšším než 20 procent roční uhlíkové stopy společnosti Microsoft.“

Celkem společnost Greenpeace představila 14 hlavních obchodů mezi ropnými společnostmi a poskytovateli cloudů, ale jejich počet je mnohem větší, zejména pokud zahrnete menší společnosti zapojené do procesu těžby fosilních paliv.

Uprostřed rostoucí kritiky Amazon udělal jednu změnu. Aktualizoval svou webovou stránku „AWS pro ropu a plyn“, aby místo toho zveřejnil „AWS Energy“.

„Amazon také vydal politiku týkající se svých smluv s ropou a plynem a uvedl, že bude poskytovat cloudové služby energetickému průmyslu, aby jim pomohl urychlit rozvoj jejich podnikání v oblasti obnovitelných zdrojů energie,“ uvedl Greenpeace. “To však nesouvisí s povahou mnoha smluv o strojovém učení, které jsme zkoumali. Zdá se, že AWS má skutečně jen jeden příklad, v němž její schopnosti rozvíjejí obnovitelnou energii.”

V rozhovoru s The Cube začátkem tohoto měsíce uvedla společnost Google, že již nebude „vyvíjet vlastní řešení AI / ML pro usnadnění těžby nahoře“ pro ropný a plynárenský průmysl.

Zdá se však, že společnost nemá žádné plány na ukončení svých stávajících kontraktů (včetně společností Chevron, Total, Schlumberger a BP), ani nezastaví poskytování vlastních řešení společnostem na středním a navazujícím trhu. Její krok přichází po interních protestech, kdy více než 1 000 zaměstnanců podepsalo dopis proti obchodování s ropnými společnostmi.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment