Microsoft představil cloudový superpočítač, jen pro OpenAI

AMD chip

Na své virtuální konferenci Build Microsoft podrobně popsal cloudový superpočítač, který provozuje pro výzkumnou skupinu OpenAI.

V loňském roce technologický gigant oznámil, že do skupiny investuje 1 miliardu dolarů, což v podstatě odstraňuje její neziskový stav, když vstupuje do komerčních operací.

Microsoft tvrdí, že superpočítač bude pátým nejrychlejším systémem v žebříčku superpočítačů Top500. Microsoft uvedl, že postavil systém ve spolupráci s OpenAI a že superpočítač má neuvěřitelných 285 000 procesorových jader, 10 000 GPU a 400 gigabitů za sekundu pro síťové připojení pro každý ze serverů GPU.

“Jak jsme se více a více dozvídali o tom, co potřebujeme, a o různých limitech všech komponentů, které tvoří superpočítač, skutečně jsme dokázali říci: Kdybychom mohli navrhnout náš vysněný systém, jak by to vypadalo?” řekl generální ředitel OpenAI Sam Altman, a dodal “A Microsoft to dokázal postavit.”

Microsoft CTO Kevin Scott dodal: „Vzrušující věc na těchto modelech je šířka věcí, které jim umožní.“

“Jde o to, že dokážeme udělat sto vzrušujících věcí ve zpracování přirozeného jazyka najednou a sto vzrušujících věcí v počítačovém vidění, a když začnete vidět kombinace těchto percepčních domén, budete mít nové aplikace, které je těžké představit si hned teď,“ řekl.

Stroj bude použit pro dlouhodobý výzkum umělé inteligence OpenAI, jakož i pro bližší cíle vývoje superpočítačových technologií Azure AI a dalších nástrojů AI – s Microsoftem „preferovaným obchodním partnerem“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment