IBM a Red Hat: Hybridní cloud

Hybridní cloud

Většina dnešních firem je přibližně ve 20 procentech přechodu na cloud. V této první kapitole své cesty firmy podnikly velké kroky ve snižování nákladů, zvyšování produktivity a revitalizaci svých inovačních programů orientovaných na zákazníky. Druhá kapitola se však týká přesunu kritických pracovních úloh do cloudu a optimalizace všeho od dodavatelských řetězců až po základní bankovní systémy.

Aby uspěly v další kapitole cloudu, musí podniky spravovat celou svou IT infrastrukturu, a to jak v provozovně, tak mimo ni a napříč různými cloudy – soukromými i veřejnými – způsobem, který je jednoduchý, konzistentní a integrovaný. Podniky hledají jedno společné prostředí, které mohou postavit jednou a nasadit v jednom z vhodných stop, aby byly rychlejší a agilnější. Nabídky IBM se vyvinuly tak, aby odrážely nové potřeby zákazníků a zvyšovaly růst. Akvizice společnosti Red Hat dále posiluje IBM jako lídra v oblasti hybridního cloudu pro firemní zákazníky.

IBM posiluje závazek k Open Source a Red Hat Neutrality

IBM a Red Hat mají hluboké open source hodnoty a zkušenosti. Obě společnosti již více než 20 let spolupracují na tom, aby se open source stal výchozí volbou pro moderní IT řešení. To zahrnuje důležitost otevřené správy věcí veřejných a pomoc otevřeným projektům a komunitám prostřednictvím neustálého přispívání.

S Red Hat získala IBM jednu z nejvýznamnějších softwarových společností v IT průmyslu. Průkopnický obchodní model společnosti Red Hat pomohl přivést open source – včetně technologií Linux, Kubernetes, Ansible, Java, Ceph a mnoha dalších – do hlavního proudu. Dnes je Linux nejpoužívanější platformou pro vývoj. Očekává se, že samotný Red Hat Enterprise Linux přispěje v roce 2019 na více než 10 bilionů dolarů globálních obchodních výnosů. Do roku 2023 se očekává, že dalších 640 000 lidí bude pracovat v pracovních místech souvisejících s Red Hat.

Společnost IBM se zavázala, že rozšíří a zrychlí open source a hybridní cloud pro podniky napříč průmyslovými odvětvími, stejně jako zachová nezávislost a neutralitu open source dědictví společnosti Red Hat. To zahrnuje jeho open source komunitní vedení, příspěvky a vývojový model; produktové portfolio, služby a strategie „go-to-market“; robustní vývojové a partnerské ekosystémy a jedinečnou kulturu.

Poslání a neochvějný závazek společnosti Red Hat vůči otevřenému zdrojovému kódu zůstane beze změny a společnost Red Hat bude i nadále nabízet výběr a flexibilitu, která je vlastní prostředí s otevřeným zdrojovým kódem a hybridním IT prostředím. Red Hat bude i nadále budovat a rozšiřovat svá partnerství, včetně partnerství s hlavními poskytovateli cloudu, jako jsou Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud a Alibaba.

IBM a Red Hat také sdílejí silný závazek k společenské odpovědnosti a smyslu pro použití technologií a odborných znalostí, aby pomohli řešit některé z nejvýznamnějších společenských výzev světa. Společně se tyto dvě společnosti zavázaly k rozšíření tohoto dlouhodobého závazku prostřednictvím nových společných iniciativ, zaměřených na vzdělávání a dovednosti, občanské a společenské potřeby a vědeckou, technologickou, inženýrskou a matematickou (STEM) pracovní sílu.

Obrázek: rawpixel.com / Freepik

Související články

Leave a Comment