IT infrastruktura a cloudové možnosti i pro náročná okrajová prostředí

Dell VxRail E

Na trh přichází dva nové systémy VxRail, včetně prvního odolného modelu a modelů s procesory AMD EPYC. Přináší tak výkon a jednoduchost HCI do nejnáročnějších a prostorově omezených podmínek okrajových prostředí.

Nové odolné systémy VxRail řady D nabízí jednoduchost a schopnost správy životního cyklu v kompaktním a mechanicky odolném provedení, které dokáže odolávat i velmi náročným fyzikálním podmínkám. Systém vybavený procesory Intel Xeon Scalable 2. generace měří na hloubku 50 cm a je tedy dosud nejmenším modelem zařízení VxRail. Odolává extrémním teplotám, vydrží za provozu rázy až 40 G a funguje v nadmořské výšce až 4500 m.

Přináší IT podporu do okrajových prostředí, kde zvlášť záleží na odolnosti infrastruktury, například při implementaci datových center v odloučených lokalitách, na palubě lodí nebo letadel. VxRail řady D představuje ideální řešení pro výrobní, průmyslová a těžební prostředí, kde jsou fyzikální podmínky technickou překážkou nebo je k dispozici pouze omezený prostor.

Nová úsporná řada VxRail E poprvé nabízí procesory AMD EPYC 2. generace. Zákazníkům přináší novou variantu s až 64 vysoce výkonnými jádry a s podporou PCIe 4, kterou lze nasadit v edge lokalitách nebo v datovém centru. Ve spojení s vysoce účinným napájecím zdrojem tyto kompaktní systémy formátu 1U představují ideální volbu pro ty, kdo potřebují vysoce výkonný výpočetní systém v malém provedení pro okrajová prostředí.

Nový systém VxRail E665 – k dispozici s NVMe, plně flashovým nebo hybridním úložištěm – nabízí vysoký výkon na jednopaticové platformě a je ideální pro databáze, nestrukturovaná data, virtuální desktopovou infrastrukturu a HPC aplikace.

VxRail je jediný HCI systém zkonstruovaný společně se společností VMware. Nabízí hybridní cloudový model, který je jednoduchý na zavedení i správu bez ohledu na to, kde se nachází data a aplikace.

Cloudová platforma Dell Technologies nabízející VMware Cloud Foundation na zařízení VxRail nyní podporuje konfigurace již od čtyř výpočetních uzlů, takže zákazníci mohou začít s implementací malého rozsahu a postupně ji rozšiřovat. Zákazníci, jako je například dubajský rezort Atlantis, The Palm, mohou využívat hybridní cloudový model až o 47 % levněji, a to v menším rozsahu s možností do budoucna navyšovat výkon a kapacitu podle potřeby.

Nejnovější verze systémového softwaru VxRail HCI zjednodušuje aktualizace díky předběžným kontrolám kondice systému a cloudové správě a koordinaci. Každý klastr VxRail je tak možné jednoduše spravovat po celý životní cyklus bez ohledu na fyzické umístění.

Díky novým vylepšením platformy je možné na zařízeních VxRail provozovat aplikace ještě náročnější na výkon, např. paměťové databáze jako SAP HANA nebo systémy umělé inteligence a strojového učení. Platforma VxRail nyní podporuje:

  • Intel Optane persistant memory, která lépe zachovává integritu dat a vykazuje o 90 % nižší latenci. Tím se VxRail stává prvním plně integrovaným HCI systémem založeným na softwaru VMware, který podporuje plné spektrum technologií Intel Optane pro datová centra, včetně procesorů Intel Xeon Scalable 2. generace, Intel Optane persistant memory a SSD disků Intel Optane.
  • Grafické jednotky NVIDIA Quadro RTX, které spolupracují s virtuálním GPU softwarem NVIDIA (vGPU), přináší do datového centra vysoký výkon pro akcelerované vykreslování, AI a pokročilé grafické a výpočetní aplikace. Grafické jednotky Quadro RTX a software NVIDIA vGPU pomáhají zákazníkům s využitím řešení VxRail zvýšit produktivitu koncových uživatelů a zefektivnit provoz datových center.

VxRail řady D s procesory Intel Xeon Scalable 2. generace a VxRail řady E s procesory AMD EPYC 2. generace, stejně jako nejnovější aktualizace systémového softwaru HCI VxRail a verze s grafickými jednotkami NVIDIA Quadro RTX a Intel Optane persistant jsou již celosvětově k dispozici.

Související články

Leave a Comment