První SMB cloudové řešení, které používá autentizaci a šifrování klíčem DPPSK

Nebula cloud networks

Aktualizovaná platforma pro správu sítí po cloudu, Nebula, vyniká prvním využitím klíče DPPSK pro jednodušší zabezpečení WiFi malých a středně velkých organizací a představuje jedno z prvních řešení s API rozhraním přístupným pro vertikální partnery, kteří nově mohou prostřednictvím platformy poskytovat síťové služby spravované po cloudu.

Autentizace v cloudu pro snadnou a bezpečnou správu přístupu k WiFi

Mnohé malé a středně velké organizace pro všechny své hosty nebo zaměstnance používají stejné WiFi heslo, což v případě jeho vyzrazení neoprávněným osobám představuje bezpečnostní problém. Aktualizovaná platforma Nebula jako úplnou novinku na trhu produktů pro organizace této velikosti nabízí lepší autentizaci v cloudu pomocí dynamického osobního předsdíleného klíče (Dynamic Personal Pre-Shared Key, DPPSK).

Díky klíči DPPSK má každý uživatel své vlastní heslo pro přístup k WiFi. Ke snadné, praktické a bezpečné správě přístupu uživatelů do sítě WiFi přispívá také jednoduché nastavení doby platnosti hesla na řídicím panelu platformy Nebula.

Zapojení odborných partnerů do rozvoje cloudového ekosystému

Společnost Zyxel se přiklání k usnadnění integrace systémů svých aliančních partnerů do platformy Nebula. Počínaje touto aktualizací je proto API rozhraní platformy Nebula přístupné poskytovatelům řízených služeb a systémovým integrátorům, kteří tak do ní mohou zabudovat své WiFi systémy.

Jonas Dekkers, spoluautor projektu Wiflex z belgické společnosti Complit Networks, v této souvislosti poznamenává: „Vylepšená platforma Zyxel poskytuje malým a středně velkým organizacím nástroje pro snadný a bezpečný přístup návštěvníků, hostů a zaměstnanců do jejich WiFi sítě. Vítáme, že společnost Zyxel zpřístupnila své API rozhraní poskytovatelům řízených služeb, čímž nespočtu malých a středně velkých organizací otevřela cestu k bezpečnější a snadnější správě WiFi po cloudu. Pomocí jedinečné funkce DPPSK od společnosti Zyxel jsme již vytvořili naše vlastní cloudové řešení pro správu přístupu hostů a zaměstnanců na bázi platforem Azure a G Suite.“ „S nejnovější verzí platformy Nebula jsme udělali velký krok v budování stále rostoucího cloudového ekosystému vertikálních partnerů a k integraci API rozhraní, která překračuje rámec pouhých aktualizací hardwaru,“ podotýká Martin Bratičák, Regional Director CEE ve společnosti Zyxel Networks. „Zdokonalené bezpečnostní a autentizační funkce platformy Nebula vycházejí ze zkušeností naší technologické aliance a firmám umožňují snadno chránit své sítě a zaměřit se na poskytování špičkových služeb zákazníkům.“

Rodina produktů Nebula rozšířena o CCTV přepínače

Od červnové aktualizace je platforma Nebula pro správu sítí po cloudu kompatibilní také s řadou GS1350 CCTV přepínačů Zyxel. Díky rozšířenému dosahu přepínače podporují všechny jeho PoE porty přenos dat na vzdálenost až 250 metrů. Mezi výhody modelu GS1350 patří také funkce Auto PD Recovery, která umožňuje snadný restart nefunkčních napájených zařízení, a tím zkracuje dobu neprovozuschopnosti dohledového videosystému. Všechny tyto přednosti šetří čas a energii správců sítí a umožňují snadnější řízení dohledových sítí po cloudu bez nutnosti řešit vše přímo na místě instalace.

Multifunkční WiFi přístupové body pro malé organizace s omezeným rozpočtem

A v neposlední řadě stojí v souvislosti s platformou Nebula za zmínku také její nová funkce SSID NAT, pomocí které lze kompatibilní přístupové body nastavit jako router nebo bránu schopnou přiřazovat IP adresy bezdrátovým klientům, jako např. telefonům a notebookům zákazníků nebo zaměstnanců, což mnoha malým organizacím ušetří náklady na dodatečnou síťovou infrastrukturu.

Vedle CCTV přepínačů řady GS1350 se portfolio produktů kompatibilních s platformou Nebula dále rozrostlo o nové přístupové body standardu WiFi 6 (WAX650S, WAX510D a NWA110AX), multigigabitové přepínače XS1930 a řadu agregačních přepínačů GS2220. Společnost Zyxel tak k dnešnímu dni nabízí celkem 52 zařízení podporujících tuto platformu.

Související články

Leave a Comment