Izrael vybral cloudové služby Amazon a Google

Israel Jerusalem panorama

Izraelská vláda uzavřela smlouvu s Amazon Web Services (AWS) a Google na více než 1 miliardu USD pro veřejný sektor a vojenské cloudové služby.

Předpokládá se, že technologičtí giganti porazili společnosti Microsoft, Oracle a IBM v tendru z dubna 2021 na čtyřfázový projekt nazvaný Nimbus.

Nepůjde o centralizovaný systém, protože existují dva poskytovatelé, a přestože v něm nebudou uložena všechna data, izraelští ministři financí očekávají, že začnou přesouvat data do cloudu letos v létě.

Mezi různé fáze podniku patří pořízení a vybudování cloudové infrastruktury, formulace vládní politiky pro migraci do cloudu, integrace a migrace a řízení a optimalizace cloudové aktivity.

Somekh Chaikin-KPMG již byla vybrána, aby poskytovala služby pro druhou fázi. Na třetí fázi bylo vypsáno výběrové řízení na místní dodavatele, na čtvrtou fázi bude výběrové řízení teprve vypsáno.

Izraelský ředitel správy vládních zakázek Gal Amir uvedl: „Tento projekt je výsledkem vize, vysokých profesionálních schopností, odhodlání a investic a s důrazem na mezivládní spolupráci vedenou týmem Nimbus – integrujícím mezirezortním týmem díky čemuž se vize uskutečnila. Nyní se pustíme do dlouhého procesu partnerství s vítěznými dodavateli.”

V rámci dohody se AWS a Google zavázaly utratit nejméně 20% hodnoty smlouvy za izraelské produkty a služby.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

Leave a Comment