HPE GreenLake nyní podporuje Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Server

HPE GreenLake Microsoft

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) na konferenci HPE Discover oznámila rozšíření své edge-to-cloud platformy HPE GreenLake o podporu Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Server. Nové cloudové služby HPE GreenLake přinášejí agilitu a flexibilitu, kterou organizace hledají ve škálovatelné, zjednodušené a cloudové on-premise architektuře. Zákazníci díky tomu mohou konsolidovat virtualizované úlohy na Windows a Linuxu pro zvýšení efektivity a provozovat svá řešení ve známém hybridním prostředí.

Podniky díky digitální transformaci vyžadují větší kontrolu nad svými daty a zároveň modernizaci svých on-premise prostředí i prostředí na okrajích sítě. V současné době zůstává 70 % kriticky důležitých produkčních aplikací a dat mimo veřejný cloud, v bezpečném prostředí s jedním tenantem a na okraji sítě, kde data stále častěji vznikají. HPE GreenLake s Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Serverem umožňuje podnikům transformovat jejich on-premise a úlohy na okrajích sítě tak, že poskytuje cloudové prostředí a provozní model pro aplikace a úlohy tam, kde se nacházejí data.

Hlavní výhody řešení HPE GreenLake s Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Serverem:

  • Cloudové prostředí: Organizace vyžadují všude dostupnou, flexibilní cloudovou platformu, která poskytuje automatizaci, samoobslužnost a kapacitu na vyžádání, spolu s možností využívat širokou škálu nástrojů, které jsou pro ně spravovány. Azure Stack HCI, nový operační systém hyperkonvergované infrastruktury (HCI), je poskytován jako služba Azure na cloudové platformě HPE GreenLake, aby urychlil modernizaci datových center a zvýšil produktivitu vzdálených poboček i mnoha aplikací na okrajích sítě.
  • Zjednodušená správa hybridního IT: Firmy mohou řídit své služby prostřednictvím webu Microsoft Azure Portal stejným způsobem, jakým spravují své veřejné cloudové služby v Azure. Díky cloudové platformě HPE GreenLake mohou organizace spravovat, účtovat a rozšiřovat své prostředí podle toho, jak rostou.
  • Kdekoli dostupná data s úsporou nákladů: Pro Microsoft SQL Server používá HPE GreenLake definované a otestované konfigurace, připravené podpořit databázové aplikace všech velikostí. HPE poskytuje pronájem podle použití, samoobslužný přístup typu „point and click“, škálovatelnost a flexibility cloudového prostředí a se zabezpečením dedikovaného, on-premise IT při 30 až 40 % úspoře nákladů na vlastnictví (TCO) a zároveň eliminuje potřebu nadměrných zdrojů.

Dostupnost

HPE GreenLake se systémem HPE pro Microsoft Azure Stack HCI a Microsoft SQL Server je již k dispozici. Integrovaný systém bude k dispozici ve 4. čtvrtletí letošního roku.

TZ

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment