Jednotné cloudové řešení pro správu identit a řízení přístupu

cloud identity and access management

Atos představuje nové jednotné cloudové řešení pro správu identit a řízení přístupu (IAM). Jeho cílem je poskytnout podnikům maximální bezpečnost.

Nové řešení je založeno na softwaru Evidian od společnosti Atos. Funguje jako jednotný systém pro správu identit a řízení přístupu pro všechny platformy, včetně cloudu i on-premise. Společnostem umožní spravovat všechny identity, které vyžadují přístup k obchodním systémům, a zaručuje jim maximální bezpečnost.

Jedno přihlášení pro přístup k multicloudovým i on-premise prostředím

Firmy v současné době využívají množství cloudových řešení od různých poskytovatelů – přičemž každý z nich má vlastní systém identit a od uživatelů vyžaduje správu několika přístupových kódů.1

S jednotným cloudovým řešením pro správu identit a řízení přístupu od Atosu mohou firmy vytvořit a spravovat jediný centrální repozitář identit a přístupových práv. Uživatelům pak stačí jediné přihlášení (single sign-on) pro přístup k multicloudovým a on-premise prostředím.

Posílená bezpečnost s plnou kontrolou nad všemi identitami

Díky posílení bezpečnosti dat mohou firmy chránit přístupy svých uživatelů a udržet si kontrolu nad jejich identitami, místo aby musely pracovat s množstvím poskytovatelů cloudových služeb. Firmy získají i konzoli IAM pro správu identit a přístupových práv, která jim usnadní řízení vynucování politik, reportování o souladu s regulacemi a reakce na bezpečnostní incidenty.

Jiné klíčové výhody

Jednotné cloudové řešení pro správu identit a řízení přístupu je integrováno do cloudové platformy. Centrálně řídí přístup ke cloudovým a necloudovým platformám a umožňuje:

  • Pomoc při migraci do cloudu – umožní vyhnout se přijímání komplikovaných politik řízení přístupu při přechodu od jednoho poskytovatele cloudu k druhému
  • Zjednodušení auditu – administrace a sledování z jednoho místa
  • Automatizované a cenově výhodné zakázky a rušení SaaS aplikací v přesný čas vyžadovaný klienty – čímž se snižuje riziko spících účtů

 

Související články

Leave a Comment