Kvantové výpočetní systémy IonQ jsou dostupné prostřednictvím Google Cloud

IonQ Google cloud

Kvantový start up IonQ zpřístupnil své stroje prostřednictvím Google Cloud.

Zákazníkům GCP je k dispozici 11bitový kvantový hardware společnosti IonQ a očekává se, že jeho 32bitový systém bude k dispozici později v tomto roce.

„Jsme nadšeni, že můžeme náš hardware zpřístupnit pro nákup na Google Cloud Marketplace, a nemůžeme se dočkat, až uvidíme různé pracovní zátěže, které vývojáři začnou provozovat,“ řekl Peter Chapman, generální ředitel a prezident IonQ. “Toto partnerství desetkrát rozšiřuje dostupnost a využití kvantové výpočetní techniky a dostává nás to mnohem blíže první zabijácké kvantové aplikaci.”

Systém IonQ je první kvantový počítač, který je k dispozici přes Google Cloud, před vlastním hardwarem Google. Jeho technologie je nabízena také prostřednictvím AWS a Microsoft Azure. Společnost oznámila svůj 32kbitový systém loni v říjnu a plánuje vyvinout modulární kvantové počítače dostatečně malé na to, aby mohly být spolu propojeny v roce 2023.

Google uvedl, že do roku 2029 vyvine svůj vlastní komerčně dostupný kvantový počítač.

„Díky dostupnosti na Google Cloud Marketplace IonQ zpřístupňuje své řešení více zákazníkům a vývojářům,“ uvedla Amy Bray, globální vedoucí Google Cloud Marketplace. „Zavázali jsme se usnadnit zákazníkům přístup, přihlášení k odběru a prospěch z partnerských řešení prostřednictvím našeho tržiště a těšíme se na spolupráci s IonQ.“

V březnu IonQ oznámila fúzi za 2 miliardy dolarů se společností Special Purpose Acquisition Company (SPAC). Startup uzavřel dohodu o fúzi se společností dMY Technology Group, Inc. III, aby se stal první veřejně obchodovanou společností zabývající se kvantovými výpočty.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment