Čínský Baidu vyčlenil polovodičovou jednotku Kunlun Chip

Kunlun Chip (Beijing) Technology Company

Čínský vyhledávací a cloudový gigant Baidu oddělil své podnikání v oblasti polovodičových designů do nezávislé společnosti.

Technologická společnost Kunlun Chip (Peking) v březnu získala peníze ze soukromých kapitálových fondů CITIC, IDG Capital a Legend Capital. Toto investiční kolo ocenilo podnik na 13 miliard juanů (2 miliardy dolarů).

Společnost dříve vyvinula stejnojmenný ‘Kunlun chip’, univerzální AI procesor pro cloud, který vycházel z interního FPGA projektu.

V současné době je k dispozici pouze v cloudu Baidu. V inteligentních automobilech Baidu se používá jiná verze. Procesor nesouvisí s řadou serverů Huawei KunLun.

“Datová centra, inteligentní automobily, mobilní telefony a dokonce i počítače PC mají bezprecedentní poptávku po inteligentních počítačích,” uvedl hlavní architekt čipu a nový generální ředitel společnosti Kunlun, Ouyang Jian. „Nové scénáře se objevují v nekonečném proudu a nové výpočetní architektury se energicky inovují.“

Podnikání je oddělené od jiného podniku Baidu v oblasti čipů, Honghu, které navrhuje procesory pro zpracování přirozeného jazyka.

Ani jedna z těchto společností nevyrábí samotné čipy, přičemž Samsung je hlavním polovodičovým partnerem společnosti.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment