Kyndryl a Google Cloud spolupracují na řešeních AI

cloud AI Kyndryl Google

Kyndryl a Google Cloud se dohodly na rozšířeném partnerství, díky kterému poskytovatel služeb digitální infrastruktury nabídne svým klientům přístup k nástrojům umělé inteligence Googlu, včetně jeho velkých jazykových modelů Gemini.

Společnosti spolupracují od roku 2021 a nová fáze partnerství se zaměří na možnosti umělé inteligence Google Cloud.

V rámci dohody konzultanti Kyndryl „pomohou zákazníkům identifikovat optimální případy použití generativní umělé inteligence a datové základy, které jsou v souladu s jejich obchodními cíli,“ stojí v prohlášení obou společností.

„Kyndryl také využije své rozsáhlé zkušenosti s podporou podniků implementujících stávající a nové technologie Google Cloud – jako je Gemini – k dalšímu umožnění obchodní transformace pomocí AI a generativní AI.“

Kyndryl také plánuje využít Google Cloud Cortex Framework, aby pomohl firmám získat více informací z dat plánování podnikových zdrojů uložených v Google Cloud.

Plánuje také posílit svou interní základnu dovedností AI a nabídne zaměstnancům lepší přístup ke školení a bootcampům prostřednictvím Google Cloud Cloud Academy for Kyndryl.

„Generativní umělá inteligence může zásadně zlepšit fungování podniků a pomoci velkým organizacím zefektivnit složité procesy a umožnit jejich pracovní síle být produktivnější,“ řekl Yateendar Bollini, ředitel globálních poradenských partnerství ve společnosti Google Cloud. „Prostřednictvím našeho rozšířeného partnerství poskytne Kyndryl podnikovým zákazníkům odborné znalosti v oblasti služeb a generativní řešení umělé inteligence potřebná k urychlení obchodní transformace s Gemini, navíc k bezpečnostním možnostem a důvěryhodné infrastruktuře Google Cloud.“

Kyndryl vznikl v roce 2021, když IBM oddělila svou divizi řízených služeb. Společnost spravuje on-premise digitální infrastrukturu a služby pro více než 4 000 klientů, včetně většiny společností z Fortune 100.

Partnerství, jako je to se službou Google Cloud, jsou považována za způsob, jak jí pomoci udržet si relevanci pro klienty, kteří uvažují o přesunu větší zátěže na cloudové servery.

„Vzhledem k odborným znalostem společnosti Kyndryl v oblasti datových služeb a k našim více než 30 letům zkušeností se správou prostředí velkých podniků, Kyndryl rozumí složitosti přesunu generativního řešení AI od nápadu do výroby,“ řekl Nicolas Sekkaki, global applications, data and AI practice leader v Kyndryl.

Dodal, že spojením „jedinečného pohledu“ společnosti Kyndryl na toto odvětví s „historií AI společnosti Google a vlastními generativními schopnostmi AI může Kyndryl rychle a zodpovědně přinést tuto novou generaci AI zákazníkům a zvýšit jejich obchodní hodnotu“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Pixabay

Související články

Leave a Comment