BICS spouští cloudový roaming na AWS pro služby s nízkou latencí

cloudový roaming na AWS

BICS oznámila spuštění cloudové roamingové služby s Amazon Web Services (AWS).

Podle belgické společnosti tato služba „vylepší zážitek z mobilního roamingu tím, že poskytne rychlejší a spolehlivější přístup k internetu“.

BICS poznamenala, že služba je dostupná jak operátorům mobilních sítí (MNO), tak operátorům mobilních virtuálních sítí (MVNO).

Služba si klade za cíl poskytovat přístup k internetu s nízkou latencí jak v jejich domovských zemích, tak v zahraničí.

Nízká latence je nezbytná pro celou řadu případů použití, jako jsou připojená auta, AR, drony a další.

Partnerství znamená, že BICS migruje svou roamingovou konektivitu na globální infrastrukturu AWS. BICS tvrdí, že díky tomu bude schopna poskytovat roamingový internet až pětkrát rychleji než tradiční mezinárodní mobilní roamingové služby.

To je umožněno AWS Transit Gateway, AWS Direct Connect a Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) a využívá globální stopu AWS, včetně AWS Regions a AWS Local Zones.

Společnost již spolupracovala se společnostmi SK Telecom (SKT) a Proximus, které úspěšně otestovaly a implementovaly cloudový roaming.

SKT dokázala dosáhnout latence 90 milisekund v 5G připojení mezi mobilním zařízením ve Španělsku a mobilní sítí SKT v Jižní Koreji.

„Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností BICS na inovacích ve zlepšování uživatelské zkušenosti. Posun BICS od tradičního síťového přístupu k nativnímu digitálnímu cloudovému přístupu k roamingu je průlomový a pomáhá dosáhnout celosvětové přítomnosti v síti na vyžádání a zároveň zajišťuje spolehlivost, flexibilitu a optimalizaci nákladů,“ řekl Sameer Vuyyuru, ředitel a vedoucí celosvětového rozvoje telekomunikačních služeb ve společnosti AWS.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Pixabay

Související články

Leave a Comment