Lumine vyhrála aukci na získání cloudových aktiv Casa System

Lumine vyhrála aukci na získání cloudových aktiv Casa System

Americký konkurzní soudce schválil rychlý prodej cloudových aktiv společnosti Casa System společnosti Lumine Group za 32,2 milionu dolarů.

Soudkyně v Delaware schválila prodej společnosti Lumine Group, která oznámila, že souhlasila s akvizicí cloudového softwaru Axyom 5G Core společnosti Casa Systems a aktiv RAN.

Společnost Lumine porazila konkurenci, cloudovou firmu Skyvera, a těsně překonala nabídku společnosti o 200 000 dolarů.

Uvádí se, že pokud by prodej nebyl schválen, Casa System by utrpěla finanční krizi a byla by nucena propustit své zaměstnance.

„Mou hlavní obavou bylo, že v budoucnu by sofistikované strany mohly vyvolat krizi likvidity, aby se vyhnuly půjčování peněz a delšímu procesu uspořádání tradičnější aukce,“ řekla americká konkurzní soudkyně Karen Owensová během soudního slyšení ve Wilmingtonu ve státě Delaware.

Owensová poznamenala, že byla zpočátku skeptická k rychlému prodeji, protože byl navržen tak, aby získal hotovost na zaplacení případu reorganizace.

Společnost Casa, která poskytuje fyzická a cloudová technologická řešení infrastruktury pro bezdrátové, kabelové a pevné širokopásmové sítě, souhlasila s prodejem několika aktiv poté, co společnost zahájila konkurzní řízení.

Společnost podala návrh na dobrovolný bankrot podle kapitoly 11 u amerického konkurzního soudu pro okres Delaware a požádala soudy, aby prodej aktiv schválily do konce dubna.

V rámci svých plánů na maximalizaci prodeje společnost Casa Systems uvedla, že dosáhla dohody o prodeji svých aktiv 5G Mobile Core a RAN společnosti Lumine Group a kabelové divize společnosti Vecima Networks.

Casa provedla komerční nasazení pro poskytovatele služeb po celém světě, včetně AT&T, Verizon, BT, Rogers, China Mobile, Vodafone, Telefónica, Orange a dalších.

Výtěžek z prodeje umožní společnosti Casa pokračovat v provozu, uvedla společnost.

Lumine se specializuje na získávání, správu a vytváření softwaru specifického pro dané odvětví, v telekomunikacích a médiích. V prosinci se společnost Lumine dohodla na koupi platformy pro správu zařízení a služeb společnosti Nokia za přibližně 200 milionů dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment