Stát Aljaška téměř dokončil migraci do cloudu

Alaska cloud

Stát Aljaška dosud přesunul více než 700 aplikací ze svého vlastního datového centra do cloudu, aniž by došlo k přerušení jeho služeb, uvádí StateScoop.

Aljašský ředitel informačních technologií Bill Smith oznámil pokrok státu během konference National Association of State Chief Information Officers.

Aby bylo možné migraci provést, stát posoudil všechna svá technická aktiva a mnoho služeb bylo migrováno do hybridních prostředí. Poskytovatel cloudu nebyl jmenován. Předchozí oznámení úřadu guvernéra naznačuje, že první fáze migrace trvala přibližně devět měsíců.

Smith řekl: „Rád bych řekl, že je v tom tajná omáčka, ale ve skutečnosti to byla jen spousta tvrdé práce od některých opravdu oddaných lidí, aby provedli toto hodnocení, podívali se na požadavky na latenci všech těchto platforem a učinili některá rozhodnutí o tom, co je v tuto chvíli vhodné přesunout. Na čem bylo vhodné dále pracovat, a pak to, co bylo skutečně záměrné, aby zůstalo na místě.“

Stát, který má nyní „velké procento“ svých zdrojů v cloudu, se snaží přejít ke stabilnějšímu modernizačnímu úsilí, včetně využití nástrojů umělé inteligence (AI), které lze využít prostřednictvím jejich nyní zavedených smluv s dodavateli.

„Jsem opravdu nadšený z naší schopnosti zodpovědně se rychle posouvat vpřed, když začínáme tuto cestu umělé inteligence,“ řekl Smith. „Zatímco to děláme, vytváříme všechny větší a rozsáhlejší správy pro složitější případy použití. Myslím, že budeme v dobré pozici, abychom velmi rychle zvýšili naši vyspělost a velmi rychle poskytli našim občanům dobré a zodpovědné nástroje umělé inteligence.“

Proces migrace do cloudu probíhal ve dvou fázích, přičemž druhá a poslední začala v lednu tohoto roku. Stát nesdělil, které „přední partnery v oboru“ využil pro služby cloud computingu. Žádný ze tří velkých poskytovatelů cloudu nemá cloudové oblasti umístěné na Aljašce.

Webové stránky Úřadu pro informační technologie (OIT) státu Aljaška naznačují, že má datová centra v Juneau a Anchorage, ze kterých nabízí on-premise a cloudové hostingové služby.

Podle DataCenterJournal má Aljaška ve státě tři další datová centra, dvě provozovaná společností AlasConnect a jedno společností Heritage NetWorks. GCI má také datové centrum na Aljašce. Společnost Far North Digital, LLC také tvrdí, že vyvíjí datové centrum v Prudhoe Bay.

V prosinci 2023 byla zahájena výstavba kabelové přistávací stanice v Akutanu na Aljašce pro projekt Aleutians Fiber, který nabídne rychlost spotřebitelského internetu 2,5 Gb/s, neomezená data a „plány na úrovni města“ místním obyvatelům v řetězci ostrovů v rámci státu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment