Microsoft 365 přináší Windows Virtual Desktop do Azure

Microsoft 365 přináší Windows Virtual Desktop do Azure

Společnost Microsoft oficiálně představila svou virtuální plochu Windows, která umožňuje více uživatelům současně přistupovat k pracovní ploše systému Windows 10, optimalizovanou pro Office 365 ProPlus.

Řešení znamená, že namísto hledání virtualizační platformy třetí strany můžete tuto funkci použít jako součást předplatného Azure.

“Pro mnoho společností vyžadují specifické potřeby jejich podnikání virtualizovaný desktop. Důvody pro virtualizaci se liší,” uvedla Julia White, viceprezidentka Microsoft Azure na blogu oznamujícího Windows Virtual Desktop.

“Například pro regulovaná průmyslová odvětví, jako jsou finanční služby a zdravotní péče, virtualizovaná zkušenost s počítačem zajišťuje splnění předpisů a přístup k citlivým údajům je bezpečně spravován. Pro mobilní pracovníky a pracovníky Firstline Workers virtualizace desktopu zajišťuje snadnější přístup k firemním datům a aplikacím.”

A Microsoft chce tento proces učinit mnohem jednodušší. Plány zahrnují integraci se službou Microsoft Store a existujícími aplikacemi systému Windows, stejně jako službami, ke kterým mohou chtít uživatelé přistupovat současně, aniž by museli využívat serverovou virtualizaci.

Další výhody používání platformy nativní virtualizace společnosti Microsoft jsou bezplatné rozšíření zabezpečení systému Windows 7 pro uživatele, kteří používají starší platformu, a možnost virtualizace plochy i aplikací.

Společnost dodala, že virtuální plocha bude k dispozici prostřednictvím poskytovatelů řešení Microsoft Cloud Solution.

Související články

Leave a Comment