Microsoft vybral pro mexickou cloudovou oblast Querétaro

Santiago de Querétaro

Stát ve středním Mexiku jako první v zemi získal vyhrazený veřejný cloudový region.

Společnost v loňském roce oznámila plány na vybudování svého prvního regionu Azure v Mexiku během příštích pěti let v rámci investiční iniciativy ve výši 1,1 miliardy USD, ale nezveřejnila podrobnosti o poloze ani časové ose.

Společnost Microsoft nesdílela podrobnosti o zařízeních ani specifikacích, kromě toho, že začne se třemi zónami dostupnosti ve státě ve středním Mexiku.

„Jakmile bude oblast datového centra k dispozici, začne se třemi zónami dostupnosti Azure, přičemž každá zóna se skládá z jednoho nebo více datových center s nezávislým napájením, chlazením a připojením, aby se snížilo riziko selhání infrastruktury,“ uvedl Microsoft ve svém prohlášení.

“Už jsme zahájili vyšetřování dopadů na životní prostředí a jednáme s CFE, takže kromě elektráren, které mají tyto oblasti, můžeme počítat s energetickou zálohou. První kámen ještě nebyl položen, ale místo, kde bude, již bylo definováno,“ dodal Roberto de la Mora, technologický ředitel společnosti Microsoft Mexico.

Microsoft je prvním z hlavních hráčů cloudu, který oznámil region v Mexiku, ačkoli AWS má dvě okrajová místa v Querétaro. Brazilská skupina datových center Odata také v současné době staví v této oblasti své zařízení QR01 o rozloze 30 400 metrů čtverečních, zatímco Digital Realty má v regionu dvě datová centra. Společnost Equinix získala v roce 2019 dvě zařízení Axtel v Querétaro.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment