Microsoft vybuduje ve Vídni Azure Cloud

Microsoft Vienna

Microsoft zakládá první cloudový region ve Vídni v Rakousku. Společnost doufá, že z přítomnosti v Rakousku v příštích čtyřech letech získá až 2,1 miliardy dolarů.

Prezident Microsoftu Brad Smith oznámil novinky v rakouském spolkovém kancléřství společně s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem, Margarete Schramböckovou, spolkovou ministryní pro digitalizaci a ekonomiku a Dorothee Ritzovou, generální ředitelkou společnosti Microsoft Austria.

Společnost také oznámila nové Centrum digitální excelence, které má modernizovat rakouskou IT infrastrukturu, veřejné vládní služby a průmyslové inovace. Microsoft bude investovat do komunitních zdrojů, aby do roku 2024 proškolil přibližně 120 000 Rakušanů.

Brad Smith, prezident společnosti Microsoft, uvedl: „Dnešek představuje pro společnost Microsoft v Rakousku významný milník. Toto oznámení představuje mnohem víc než budování datových center. Je to příležitost přinést do Rakouska technologii potřebnou pro lidi, podniky a vládní agentury, aby mohli znovu představit a transformovat své operace, rozvíjet své podniky a získávat nové digitální dovednosti.“

Sebastian Kurz, spolkový kancléř, uvedl: „Rozhodnutí společnosti Microsoft učinit z Rakouska cloudovou oblast je velkou příležitostí pro rakouské podnikání a představuje rozhodující konkurenční výhodu. Rakousko by se mělo stát evropským průkopníkem v oblasti digitalizace, což vyžaduje také rozšíření digitální infrastruktury. Chtěl bych poděkovat společnosti Microsoft za její závazek vůči naší zemi, domácím společnostem a zejména jejich zaměstnancům, kteří z toho budou mít prospěch. “

Nedávno společnost Microsoft oznámila, že bude stavět datová centra za účelem vytvoření cloudové oblasti v Řecku. Stejně jako u většiny zavádění cloudu plánuje společnost Microsoft do roku 2025 v Řecku digitálně vyškolit přibližně 100 000 lidí.

Společnost Microsoft má v Evropě několik cloudových regionů, přičemž dva z nich sídlí v německém Frankfurtu, jednom z nejvýznamnějších evropských datových center.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment