NCSA přidává GPU do superpočítačového cloudu Radiant

University of Illinois Urbana-Champaign | National Center for Supercomputing Applications

Národní centrum pro superpočítačové aplikace (NCSA) University of Illinois Urbana-Champaign (UIUC) rozšířilo svůj superpočítač Radiant.

Organizace oznámila, že nainstalovala další grafické procesory (GPU) do svého privátního cloudového systému Radiant.

GPU byly získány díky příslibu financování ve výši 50 milionů dolarů od UIUC a University of Illinois System. Další GPU servery pomohou univerzitě lépe podporovat úsilí výzkumníků v oblasti umělé inteligence a simulací.

Radiant, který byl spuštěn v roce 2021, je virtualizovaný systém nabízející flexibilní a škálovatelné výpočty. Výzkumníci, kteří fungují jako privátní cloud, mohou vytvářet virtuální stroje o velikosti 1 vCPU s 2 GB RAM a systém umožňuje jednotlivcům maximalizovat kapacitu 32 virtuálních procesorů a 64 GB RAM.

Podle webu NCSA se systém skládá ze 100 uzlů Intel Xeon a šesti uzlů GPU A100-80. Není jasné, ale nepravděpodobné, zda toto číslo zahrnuje nejnovější přírůstky GPU.

„Jsme nadšeni, že můžeme podpořit brzký úspěch programu Illinois Compute Research Notebooks s těmito dalšími grafickými procesory na Radiantu. Zatím jsme zaznamenali velkou poptávku a velmi pozitivní zpětnou vazbu od uživatelů ICRN a chceme využít této dynamiky rozšířením její dostupnosti a posílením její integrace s dalšími výpočetními systémy,“ řekl Bill Gropp, ředitel NCSA.

NCSA je iniciativa partnerství mezi státem a federální organizací, která je součástí University of Illinois Urbana-Champaign. Organizace také provozuje systémy Nightingale, Hydro, Delta a HAL. Společnost nasazuje oddíl AI na systém Delta.

„Poptávka po zdrojích GPU je dobře zdokumentována téměř ve všech výzkumných doménách a mnoho projektů požadovalo, aby bylo v Radiantu k dispozici více zdrojů GPU,“ řekl technický programový manažer NCSA Jim Glasgow. „Společnost Illinois Computes je hlavním akcionářem společnosti Radiant a nyní bude moci prostřednictvím programu nabízet alokace na nové GPU.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: University of Illinois Urbana-Champaign – National Center for Supercomputing Applications

Související články

Leave a Comment